Usługi fryzjerskie: koloryzacja

Usługi fryzjerskie: koloryzacja

Na prowadzenie własnego salonu fryzjerskiego decyduje się naprawdę wiele osób. W zdecydowanej większości przypadków są to kobiety i również do nich adresowane są na ogół oferowane usługi. W dobrych salonach fryzjerskich można poddać się między innymi koloryzacji. Jakie usługi tego rodzaju mają dzisiaj w swojej ofercie salony fryzjerskie?

Farbowanie klasyczne

Na ten rodzaj koloryzacji decyduje się zdecydowanie najwięcej kobiet. Naturalny kolor włosów zostanie zmieniony na nowy w sposób jednolity. Włosy na całej długości mają taką samą barwę. To idealny wybór, jeśli naszym celem jest dokładne pokrycie siwych włosów. Obecnie jednak fryzjerzy starają się odchodzić od farbowania włosów na jednolity kolor. W modzie są najróżniejsze refleksy, które sprawiają, że fryzura wygląda naturalniej.

Baleyage

To koloryzacja polegająca na rozjaśnieniu wybranych pasm. Fryzjer bazuje na takich kolorach, które są możliwie jak najmocniej zbliżone do naturalnego koloru włosów. Aby taka koloryzacja wyglądała dobrze, pasemka muszą być bardzo cienkie. To koloryzacja zapewniająca niezwykle naturalny efekt rozświetlenia włosów. Na taką koloryzację powinny decydować się zwłaszcza te panie, których włosy mają jasny kolor.

Ombre

To koloryzacja obecnie chyba najbardziej mocna. Końce włosów są najsilniej rozjaśnione, wraz z posuwaniem się ku górze stają się coraz ciemniejsze. Istotną dobrze wykonanego ombre jest płynne przejście między mocno rozjaśnionymi końcami, a górą włosów, która ma naturalny kolor.

Sunlight

To koloryzacja dająca naturalny efekt. Poleca się ją kobietom, których włosy mają ciemny kolor. Polega na rozjaśnieniu niektórych pasm. Włosy zyskują bardzo naturalny refleks, a cała fryzura sprawia wrażenie bardzo naturalnej – jakby włosy rozjaśniły się od promieni słonecznych. Obecnie na taką koloryzację decyduje się coraz więcej kobiet. UWAGA: poprawnie wykona ją jednak naprawdę doświadczony fryzjer.

Omówione rodzaje koloryzacji to oczywiście nie wszystko, co dzisiaj oferują salony fryzjerskie. Te uważa się jednak obecnie za podstawowe.

Dodaj komentarz