Rodzaje bukietów

Rodzaje bukietów

Chcąc prowadzić kwiaciarnię, trzeba poznać przynajmniej podstawowe rodzaje bukietów. Im szersza będzie bowiem oferta kwiaciarni, tym większe są szanse na to, że klientów w niej nie zabraknie. Doświadczeni kwiaciarze potrafią szybko wykonać nie tylko klasyczny bukiet biedermaier czy kaskadę, ale również nosegay czy pomander. Zobaczmy czym charakteryzują się wymienione rodzaje bukietów.

Biedermeier

To chyba najbardziej znany rodzaj bukietu. Charakteryzuje się kulistym kształtem. Nierzadko jego ozdobę stanowi tiul bądź koronka. Klasyczny biedermeier układa się wyłącznie z róż. Obecnie tego rodzaju bukiety są bardzo często wybierane przez panny młode. To bukiety eleganckie, ponadczasowe. Dobrze wyglądają z nimi wszystkie kobiety niezależnie od tego czy są niskie, czy wysokie, szczupłe czy nieco grubsze.

Nosegay

To również bukiet o okrągłym kształcie. Jego cechą charakterystyczną są niewielkie rozmiary. Układa się go wyłącznie z kwiatów kwitnących, które są bardzo mocno owijane taśmą florystyczną. Następnie przy pomocy prostej wstążki związuje się je. To bukiet, który uchodzi za kwintesencję elegancji. Do wykonania tego rodzaju bukietu najczęściej wykorzystuje się lilie, róże oraz kalie, które u nas cieszą się dość złą sławą. Na szczęście powoli zdaje się to zmieniać.

Kaskada

To rodzaj bukietu, który wiele kobiet decyduje się wybrać na własną wiązankę ślubną. Wszystkie elementy takiego bukietu zdają się spływać ku ziemi. Do jego wykonania niezbędne jest zadrutowanie łodyg kwiatowych. W przeciwnym razie nie będzie można ich wygiąć tak, aby ułożyć prawidłową konstrukcję bukietu. Kaskada to bukiet, który nie pasuje każdej kobiecie. Powinny postawić na niego te panie, które są wysokie i szczupłe. Niskie i krągłe powinny kaskadowego bukietu ślubnego raczej się wystrzegać.

Pomander

To bukiet dość nietypowy. Ma bowiem formę kwiecistej kuli, która zakończona jest dekoracyjną wstążką. Taki rodzaj bukiety coraz częściej wybierany jest jako nietypowa wiązanka ślubna. Bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim tym paniom, które lubią nietuzinkowe rozwiązania.

Dodaj komentarz