Typy bukietów

Typy bukietów

Bukiet to najbardziej podstawowa kompozycja wykonywana z kwiatów ciętych. Klienci kwiaciarni zamawiają bukiety na bardzo różne okazje, dlatego każdy, kto zamierza zająć się prowadzeniem własnej kwiaciarni powinien poznać najbardziej podstawowe typy bukietów. Jakie bukiety mogą zostać wykonane dla klientów w każdej kwiaciarni?

Biedermeier

To jeden z klasycznych typów bukietów. Ma kulisty kształt. W zależności od poczucia estetyki osoby, która zamawia bukiet w stylu biedermeier można go wykończyć koronką lub tiulem. Bukiety biedermeier można układać na dwa sposoby. Sposób pierwszy to użycie kwiatów o różnej wielkości, sposób drugi polega na użyciu kwiatów, które mają tę samą wielkość. Niezależnie od tego, który sposób układania bukietu zostanie zastosowany, należy pamiętać o tym, aby zachować symetrię promienia.

Nosegay

To bukiet mały o okrągłym kształcie. Układa się go z kwiatów jednego gatunku. Najładniej wyglądają bukiety nosegay ułożone z lilii, róż lub kalii. Kwiaty wykorzystane do tego typu bukietu powinny zostać ułożone bardzo ściśle, a ich łodygi muszą zostać bardzo mocno owinięte taśmą florystyczną. A ukryć taśmę, łodygi kwiatów owija się na na koniec wstążką. Jest to bardzo prosty, ale jednocześnie niezwykle elegancki typ bukietu.

Pomander

Jest zamawiany stosunkowo rzadko, mimo że jest niezwykle elegancki. Kojarzy się z kwitnącą kwiatową kulą. Dla panny młodej bukiet w typie pomander jest niezwykle wygodny: jest zakończony ozdobną wstążką, dlatego panna młoda może zawiesić go na swoim nadgarstku. Bukiet może także trzymać w dłoni.

Kaskada

Jest chyba najbardziej zachwycającym rodzajem bukietu, jest więc wybierany bardzo często.. Bukiet tego typu układa się z dużej ilości kwiatów, wykorzystuje się także mnóstwo wszelakich ozdób. Zarówno kwiaty, liście i ozdoby układa się w taki sposób, aby spływały one do dołu, czyli tak, aby przypominały spływającą kaskadę wody. Ilość kwiatów, liści i ozdób zmniejsza się ku dołowi bukietu. Bukiety w typie kaskady układa się wykorzystując kilka gatunków kwiatów.

Dodaj komentarz