Kwiaciarnia – pomysł na biznes

Kwiaciarnia – pomysł na biznes

Założenie własnej firmy to dla wielu osób sposób na poradzenie sobie na trudnym rynku pracy. Interesującym pomysłem na prowadzenie własnego biznesu jest kwiaciarnia. O czym warto wiedzieć przed otwarciem kwiaciarni?

Lokal

Na początek nie musimy dysponować lokalem o dużej powierzchni. Kwiaciarnię można otworzyć w lokalu, którego nie powierzchnia nie przekracza czterdziestu metrów kwadratowych. Znacznie ważniejsze jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Dobre miejsca na założenie kwiaciarni to takie, w których przebywa dużo ludzi. Będą to więc okolice:

  • cmentarzy;
  • kościołów;
  • dworców autobusowych lub kolejowych;
  • kin, teatrów;
  • szkół;
  • biurowców;
  • szpitali.

Wystrój kwiaciarni

To, jak urządzimy wnętrze swojej kwiaciarni zależy od naszego poczucia estetyki i możliwości finansowych. Na pewno wszystkie meble, które znajdą się w kwiaciarni powinny być wykonane z trwałych, odpornych na wilgoć materiałów. Oferowane do sprzedaży kwiaty cięte i doniczkowe warto wyeksponować w ładnych wazonach w miejscu, w którym będą dobrze widoczne. Aby przyciągnąć uwagę przechodniów zadbajmy o ładną i ciekawą aranżację witryny kwiaciarni. Nad wejściem powinien znajdować się widoczny z daleka szyld.

Co można sprzedawać?

Popularne kwiaty cięte, do których należą róże (różnej długości), lilie i margerytki powinny znaleźć się w ofercie kwiaciarni już od pierwszych dni jej działalności. Na rozszerzenie oferty przyjdzie czas, kiedy zdobędziemy pierwszych klientów. Do najczęściej obecnie sprzedawanych kwiatów doniczkowych zaliczają się storczyki. Kilka doniczek tych kwiatów powinno więc znaleźć się w naszej kwiaciarni. Do tego potrzebować będziemy kilku wiązanek zieleni dekoracyjnej. Asortyment kwiaciarni powinien składać się także z artykułów do dekoracji wiązanek, wstążek i ozdobnych papierów. Klientom możemy oferować do sprzedaży nie tylko wiązanki i kompozycje roślinne, ale także ziemię do kwiatów, drobne artykuły upominkowe, akcesoria do pielęgnacji kwiatów doniczkowych, różnej wielkości doniczki.

Własna kwiaciarnia to doskonały pomysł na biznes dla osób kochających kwiaty.

Dodaj komentarz