Kwiaty dostępne w kwiaciarniach w określonych porach roku

Kwiaty dostępne w kwiaciarniach w określonych porach roku

Kompozycje, bukiety i wiązanki z kwiatów ciętych możemy zamawiać w kwiaciarniach przez cały rok. Jednak w pewnych okresach wykonanie ich z pewnych kwiatów będzie niemożliwe lub bardzo drogie. Jakie kwiaty dostępne są w kwiaciarniach wyłącznie w określonych porach roku?

Kwiaty wiosenne

Wiosenne kwiaty pojawiają się w kwiaciarniach bardzo często już w zimie. Do tych, które klienci kupują wyjątkowo chętnie należą:

    • narcyzy; bardzo często kwiaty te nazywane są żonkilami. To popularne kwiaty uprawiane w ogrodach, ale sprzedawane także w kwiaciarniach jako kwiaty cięte. Te ogrodowe kwitną w kolorach: białym, pomarańczowym, żółtym. W kwiaciarniach najczęściej możemy kupić żółte;
    • jaskry – uprawia się je w ogrodach, ale także w szklarniach na kwiaty cięte. W kwiaciarniach sprzedawane są w kolorze białym, czerwonym, różowym, żółtym. W okresie wiosennym białe jaskry są często wykorzystywane w bukietach ślubnych;
    • anemony – cieszą się coraz większą popularnością. W okresie wiosennym przybywa osób, które zamawiają bukiety ślubne właśnie z anemonów. Świetnie wyglądają solo, ale nie mniej korzystnie prezentują się wiązanki wykonane z anemonów i na przykład z tulipanów.

Kwiaty lata

Do najbardziej popularnych kwiatów dostępnych w kwiaciarniach tylko latem należą:

    • słoneczniki – cieszą się popularnością już od kilku lat, także jako kwiaty na bukiety ślubne. Są bardzo eleganckie, świetnie prezentują się solo. Ale można je także łączyć z różami, kłosami zbóż i polnymi kwiatami;
    • gladiole – częściej nazywane są mieczykami. Bogactwo kolorów sprawia, że w okresie lata należą one do najchętniej kupowanych kwiatów ciętych. Są idealne do stworzenia bukietu ślubnego nazywanego „glamelia”. Jest to bukiet, który wykonuje się wykorzystując wyłącznie płatki kwiatów.

Kwiaty dostępne jesienią

O tej porze roku w polskich kwiaciarniach królują przede wszystkim wrzosy i chryzantemy. Te pierwsze bardzo chętnie wykorzystywane są do tworzenia kompozycji w naczyniach. Chryzantemy to kwiaty, które w Polsce najczęściej kupujemy na pogrzeby oraz na dzień Wszystkich Świętych.

Dodaj komentarz