Strona www restauracji -dlaczego warto ją założyć?

Strona www restauracji -dlaczego warto ją założyć?

 

Zdecydowana większość firm, które działają w naszym kraju ma witryny internetowe. Wśród tych firm są także restauracje. Witryna www jest sposobem na przyciągniecie większej liczby klientów. Jak zbudować dobrą stronę www dla swojej restauracji?

Strona www może sprawić, że naszą restaurację będzie odwiedzać więcej gości. Ale stanie się tak tylko wtedy, kiedy nie zabraknie na niej ważnych informacji dla potencjalnych gości. Jakie informacje powinny znaleźć się na stronie restauracji?

Osoby, które zdecydowały się wejść na stronę internetową restauracji będą na niej poszukiwać istotnych informacji. Na stronie muszą więc znaleźć się:

  • dane kontaktowe do restauracji: dokładny adres oraz numer telefonu;
  • menu: koniecznie zamieszczamy na stronie pełną kartę; dania muszą zostać opisane, musi zostać także podana ich gramatura i cena. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w tym punkcie zdjęć dań.

Tworząc stronę www swojej restauracji musimy pamiętać o tym, aby goście, którzy zdecydują się na nią wejść mogli przeglądać ją nie tylko na ekranach komputerów, ale także urządzeń mobilnych.

Wygląd strony internetowej restauracji musi nawiązywać do charakteru restauracji. Strona musi być prosta w nawigacji i na bieżąco aktualizowana.

Stronę www swojej restauracji możemy zbudować sami korzystając z dostępnych w Internecie gotowych szablonów. Możemy też zlecić jej wykonanie profesjonalnej firmie. Niezależnie od sposobu wykonywania strony www muszą się na niej znaleźć następujące zakładki:

  • Menu;
  • Kontakt;
  • Aktualności;
  • Galeria;
  • O nas.

Dodatkowo warto zamieścić zakładkę: „Jak do nas dojechać”. Decydując się na umieszczenie zdjęć dań musimy pamiętać o tym, aby zostały one wykonane przez profesjonalistę, czyli przez fotografa, którego specjalnością jest fotografia produktowa.

Internet jest miejscem, w którym większość z nas poszukuje różnego rodzaju informacji. Stworzenie dobrej strony www dla swojej restauracji jest więc konieczne. Dzięki temu restaurację może zacząć odwiedzać więcej gości, a to oznacza zwiększenie dochodów przynoszonych przez restaurację.

Dodaj komentarz