Salon kosmetyczny z zabiegami podologicznymi

Salon kosmetyczny z zabiegami podologicznymi

 

W ofercie salonu kosmetycznego mogą znaleźć się nie tylko zabiegi na twarz i ciało, ale także zabiegi podologiczne. Salon, w którym będą wykonywane zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne na stopach musi zostać odpowiednio wyposażony. Jakie jest najbardziej podstawowe wyposażenie?

Salon kosmetyczny, którego oferta obejmuje także zabiegi podologiczne może liczyć na zwiększoną liczbę klientów. Jakie wyposażenie należy zakupić?

Profesjonalny fotel podologiczny

To najważniejszy element wyposażenia salonu, który zamierza oferować zabiegi podologiczne. Fotel ten powinien mieć możliwość regulacji wysokości, optymalnie byłoby, gdyby zakres regulacji był wysoki i umożliwiał wykonanie zabiegu nawet w bardzo niskiej pozycji. Do tego należy zwrócić uwagę, jakie jest dopuszczalnego jego obciążenie – im wyższe, tym lepiej. Fotel powinien mieć również możliwość regulowania długości podnóżków.

Frezy podologiczne

W gabinecie nie może zabraknąć także frezów podologicznych. Dzięki nim możliwe będzie wykonywanie zabiegów na naskórku, wałach paznokciowych lub na płytce paznokci. Dlatego też niezbędne jest zakupienie kilku rodzajów frezów. Wśród nich powinny znaleźć się frezy do:

  • skórek okołopaznokciowych;
  • zrogowaciałych paznokci;
  • wałów paznokciowych;
  • zrogowaciałej skóry;
  • usuwania odcisków;
  • matowienia i polerowania paznokci.

Frezy podologiczne mogą być wykonane z różnych materiałów. Produkuje się je między innymi z tytanu, porcelany i stali chirurgicznej.

Frezarki podologiczne

Frezarki umożliwiają wykonywanie zabiegów podologicznych na sucho lub na mokro. Te pierwsze mają wbudowany pochłaniacz pyłu, drugie mają zbiornik na wodę. Wybierając frezarkę podologiczną szukajmy modelu z możliwością regulacji zakresu obrotów.

Wyposażenie salonu, w którym będą wykonywane zabiegi podologiczne musi składać się także z preparatów leczniczych, urządzeń do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi oraz powierzchni. Konieczny będzie również zakup narzędzi umożliwiających zdiagnozowanie problemu z jakim zgłaszają się klienci.

Dodaj komentarz