Salon fryzjerski: wyposażenie

Salon fryzjerski: wyposażenie

Wśród zakładów usługowych znajdują się między innymi salony fryzjerskie. Dobrze prowadzony salon fryzjerski, może zapewnić naprawdę solidny zysk. Trzeba jednak pamiętać, że najpierw należy w niego odpowiednio zainwestować. Niezbędne jest odpowiednie wyposażenie, bez którego praca w salonie będzie naprawdę bardzo trudna. Co trzeba zakupić, aby salon fryzjerski dobrze prosperował i zapewniał pożądany zysk? Spróbujemy odpowiedzieć.

Konsoleta

Wielu początkujących fryzjerów uważa, że pełni ona funkcję dekoracyjną. Tymczasem ma ona do spełnienia przede wszystkim zadanie praktyczne. Dobra konsoleta fryzjerska składa się z:

  • podnóżka;

  • półek;

  • wbudowanego gniazdka.

Konsolety dzieli się na wiszące oraz wyspowe. Te pierwsze to idealny wybór, jeśli salon fryzjerski jest naprawdę niewielki. Jeśli natomiast w salonie dysponujemy dużą ilością miejsca, możemy z powodzeniem postawić na konsoletę wyspową.

Fotel

Wybierając go, należy brać pod uwagę przede wszystkim komfort klienta. To bowiem klient spędza na fotelu nieraz nawet kilka godzin. Dlatego jeśli chcemy, aby do nas wrócił, musimy zrobić wszystko, aby było mu naprawdę wygodnie. Jednocześnie fotel powinien być wykonany solidnie i prezentować się naprawdę dobrze. W salonie fryzjerskim liczy się bowiem – obok wysokiej jakości usług – także estetyka. Im lepiej prezentuje się salon, tym chętniej klienci chcą do niego wracać. Wybierając fotel, warto postawić na model, którego wysokość można regulować. To z kolei wpłynie na komfort pracy fryzjera.

Myjka

Jest niemniej ważna co fotel i konsoleta. Trzeba pamiętać, że w szanujących się salonach fryzjerskich przed strzyżeniem włosy są zawsze myte. Do tego zabieg ten jest niezbędny podczas koloryzacji. Bez myjki w salonie nie można wykonywać tego zabiegu. Myjnia musi być wygodna dla klienta. Powinna być wyposażona w:

  • siedzisko;

  • podłokietniki;

  • podnóżek.

Warto wiedzieć, że obecnie dostępne są modele wyposażone w masażer. Kosztują one bardzo dużo, ale gwarantują komfort, którego nie da nawet najlepsza tradycyjna myjnia.

Dodaj komentarz