Materiały niezbędne w kwiaciarni

Materiały niezbędne w kwiaciarni

Kwiaciarnia to jeden z zakładów usługowych cieszących się ogromną popularnością. Decydując się na założenie takiej firmy, trzeba pamiętać, że potrzebne są w niej nie tylko kwiaty. Rozmaite akcesoria oraz materiały sprawiają, że praca w kwiaciarni jest nie tylko możliwa, ale również łatwiejsza i bardziej efektywna. Bez nich nie można również oferować klientom wielu kompozycji. Co warto kupić, chcąc mieć rozbudowaną i ciekawą ofertę?

Gąbka florystyczna

Dzisiaj to absolutna podstawa, jeśli chcemy oferować swoim klientom nie tylko bukiety, ale również roślinne kompozycje. Gąbka dostępna jest w dwóch podstawowych rodzajach. Dzieli się ją na tą do kwiatów sztucznych oraz kwiatów żywych. W tym drugim przypadku przed zastosowaniem należy gąbkę namoczyć. Wówczas umieszczone w niej kwiaty dłużej zachowują świeżość. Gąbka pozwala na swobodne układanie kwiatów i rozmaitych dodatków. Jest tania, przez co nie powiększa znacząco kosztów kompozycji. Co ciekawe, w hurtowniach dostępne są gąbki w rozmaitych kształtach. Wybierać można między klasyczną gąbką prostokątną, gąbką w kształcie kuli, a nawet taką, która umieszczona jest na specjalnym florecie.

Narzędzia do cięcia

Są niezbędne nawet wówczas, gdy nie zamierzamy oferować kompozycji roślinnych, a wyłącznie bukiety. Wszystkie kwiaty po przywiezieniu do kwiaciarni muszą zostać przycięte zanim trafią do wody. W kwiaciarni warto mieć nie tylko dobrej jakości sekator, ale również nożyczki i nożyki. Wszystko oczywiście przynajmniej w kilku egzemplarzach na wypadek, gdyby jeden sekator czy nożyczki się stępiły.

Druty

Wiele osób zapyta po co w kwiaciarni drut. Tymczasem jest on niezbędny wówczas, gdy przygotowuje się wieńce pogrzebowe bądź wiązanki ślubne. Drut używany jest do wzmacniania łodyg. Jego zastosowanie sprawia, że można je wyginać niemalże dowolnie. Drut można zakupić w hurtowniach florystycznych bądź postawić na tańsze rozwiązanie – sklep z artykułami metalowymi. Warto mieć w kwiaciarni drut różnej grubości. Dzięki temu będzie go można dostosować do rodzaju kwiatów.

Dodaj komentarz