Przetłuszczająca się skóra głowy

Przetłuszczająca się skóra głowy

Nieco inna jest sytuacja w przypadku używania kosmetyków zawierających silikony. Silikony w kosmetykach pielęgnacyjnych mają za zadanie zabezpiecznie włosów przed zewnętrznymi czynnikami, tj. wiatr, skrajna temperatura, tarcie; jednak ich obecność na skórze głowy jest niewskazana.

Może prowadzić do podrażenia skóry głowy, czego należy unikać z wiadomych względów

Brak wykonywania peelingu skóry głowy należy traktować jako świadomą rezygnację z utrzymania skóry głowy w dobrej, właściwej kondycji. Peelingi mają za zadane głównie złuszczenie nadmiaru martwego naskórka, rozpuszczenie łoju zalegającego w mieszkach włosowych i regulację pracy gruczołów łojowych. Przy “przetłuszczaniu się włosów” właściwe oczyszczanie skóry głowy jest wręcz obowiązkowe. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji pielęgnacyjnej, w tym domowych sposobów na przetłuszczającą się skórę głowy, sugeruje się wizytę u specjalisty, najlepiej trychologa.

W skrócie, to osoba, która specjalizuje się w diagnostyce i zabiegach pielęgnacyjnych skóry głowy i włosów

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz