Czym zajmuje się trycholog?

Czym zajmuje się trycholog?

Trycholog po przeprowadzeniu badania trychologicznego (badania specjalistyczną mikrokamerą powierzchni skóry głowy i włosów), przeprowadzeniu wywiadu oraz zapoznaniu się z aktualnymi badaniami, wskaże przyczynę lub przyczyny nadmiernie przetłuszczonej skóry głowy oraz najlepszy sposób rozwiązania tegoż problemu.

Warto zaznaczyć również, że kuracja przeciw przetłuszczonej skórze głowy musi być wielokrotnie powtarzana

A zatem uzbrojenie się w cierpliwość i konsekwencja może zdziałać cuda. Rezygnacja z mycia włosów przez jakiś czas nie rozwiąże problemu – może go jedynie wzmocnić. Prawidłowe oczyszczenie skóry głowy (a zatem nie nadmierne oczyszczenie skóry głowy i/lub wysuszenie skóry głowy) pozwoli na sukcesywne, nieinwazyjne oczyszczenie powierzchni skóry głowy z nadmiaru łoju oraz na regulację pracy gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za wytwarzanie łoju. Dzięki temu skóra głowy będzie czystsza, przez co będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze (zawarte np. w odżywkach naturalnych), zaś włosy będą unosić się u nasady i będą wyraźnie lepiej prezentować się. Co więcej, nie będzie już konieczne ich codzienne mycie.

Będzie to można robić co dwa-trzy dni

Nawet jeżeli po pierwszym zastosowaniu któregoś ze sposobów na pozbycie się problemu przetłuszczonej skóry efekt będzie od razu widoczny, nie należy przestawać jego dalszego praktykowania. To samo tyczy się sytuacji, gdy efekt nie będzie następować tak szybko. Wówczas należy zweryfikować ze specjalistą poszczególne etapy kuracji i nanieść ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz