Program benefitów dla pracowników

Program benefitów dla pracowników

Motywowanie pracowników do lepszej i bardziej wydajnej pracy jest trudnym zadaniem dla każdego właściciela firmy. Jeszcze trudniejsze jest znalezienie i zatrzymanie pracowników na długie lata w firmie.

Wśród czynników, które motywują pracowników do lepszej pracy, ale także do związania się z firmą na długo ważną rolę odgrywa wysokość wynagrodzenia, atmosfera panująca pomiędzy pracownikami oraz benefity.

Jakie benefity dla pracowników można proponować?

Lista benefitów dla pracowników może być bardzo długa. Najbardziej popularne to: służbowy samochód, dostęp do prywatnej opieki medycznej, karnety na siłownię/basen. Jednak o tym, jakie benefity dla pracowników wybierzemy powinna zadecydować nie popularność poszczególnych benefitów, ale ich preferencje i oczekiwania. Nie wszyscy są miłośnikami zajęć fitness. Benefit powinien być korzystny dla pracownika, a nie dla pracodawcy. Dobrym pomysłem jest wykupienie dla pracowników jednego karnetu sportowego i kulturalnego. Dzięki takiej karcie będą zadowoleni wszyscy niezależnie od tego jaki preferują sposób spędzania wolnego czasu. Karta jest przedpłacona, a jej zaletą jest także fakt, iż środki, które nie zostaną wykorzystane w danym miesiącu, przechodzą na następny miesiąc. Karta umożliwia także płacenie i rezerwowanie biletów w Internecie na imprezy kulturalne i sportowe.

Korzyści

Benefity dla pracowników są czynnikiem bardzo motywującym stałą kadrę pracowniczą. Ale firma, które oferuje pracownikom różnego rodzaju, atrakcyjne benefity ma mniejsze problemy z rekrutacją nowych. Są one skutecznym czynnikiem motywującym do podjęcia pracy w tej właśnie firmie.

Benefitami szczególnie pożądanymi przez pracowników są służbowe laptopy i samochody, które mogą wykorzystywać do celów prywatnych, dostęp do prywatnej opieki medycznej, bilety na imprezy kulturalne i sportowe, karnety na siłownię lub do salonu SPA. Otrzymanie benefitu nie powinno się wiązać z podpisywaniem „lojalki” – to bardzo mocno zniechęca zwłaszcza osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w rekrutacji.

Dodaj komentarz