Salon – sposoby na dekorację ścian

Salon – sposoby na dekorację ścian

Salon to jedna z najważniejszych części każdego domu. W końcu spędzają w nim czas nie tylko domownicy, lecz również i goście. Dlatego też każdy chce możliwie jak najpiękniej zaaranżować takie wnętrze – żeby z jednej strony było bardzo wygodne, a z drugiej urokliwe i atrakcyjne.

Aranżacja salonu to idealne skomponowanie dostępnej przestrzeni z meblami i dodatkami. Wiele zależy także od użytych kolorów i faktur. Często jednak nie doceniamy nietypowych możliwości, jakie są obecnie dostępne. Chodzi w tym wypadku o ciekawe pomysły na dekorację ścian w salonie.

Nad jakimi możliwościami warto się zastanowić?

W salonie można oczywiście pomyśleć nad dekoracją zarówno jednej ściany, jak i wszystkich ścian. Zwykle jednak co za dużo, to niezdrowo – jeśli myślimy nie tylko o zastosowaniu określonych kolorów, lecz jakichś innych dodatków, to jedna czy dwie ściany w zupełności wystarczą. Inaczej możemy uzyskać wrażenie przesady – a nie atrakcyjności, o którą nam chodzi.
Dekoracja ściany w salonie może polegać na przykład na umieszczeniu na niej fototapety. Może być dowolna – przedstawiać na przykład krajobraz, zwierzęta, widok wielkiego miasta… Wszystko zależy od upodobań konkretnych osób oraz od tego, w jakim stylu będzie aranżowane wnętrze. Jeśli salon jest mały, najlepiej będzie jeśli fototapeta będzie przedstawiać otwartą przestrzeń – wówczas wnętrze zostanie optycznie powiększone.

W salonie można również pokusić się o wykonanie na przykład graffiti – czy to w kolorze bieli lub czerni, czy też barwnego. Można także jedną ze ścian pomalować na nieco bardziej wyrazisty kolor, niż cała reszta pomieszczenia – na przykład na kolor czerwony. Jeśli na tym tle ustawi się dużą, zieloną roślinę, cała przestrzeń nabierze ciepłego wyrazu. Tym bardziej, jeśli w którymś miejscu salonu znajduje się kominek – wszystko będzie się pięknie komponować.

Jak udekorować ścianę w salonie?

Jest jeszcze kilka pomysłów! Można na przykład pozostawić ją ceglaną, albo użyć drewna, żeby wykonać boazerię – ale tylko na tej jednej. Jeśli to salon w stylu skandynawskim, albo industrialnym, wszystko będzie pasowało doskonale. Niektórzy umieszczają też na ścianach tkaniny, albo owcze skóry. Z pewnhttps://www.dulux.pl/pl/inspiracje/modna-dekoracja-sciany-w-salonie ością to ciekawy akcent w takim wnętrzu.

Zobacz więcej pomysłów na salon: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/modna-dekoracja-sciany-w-salonie

Dodaj komentarz