Pedicure: popularny zabieg kosmetyczny

Pedicure: popularny zabieg kosmetyczny

W salonach kosmetycznych i gabinetach manicure zabiegiem wyjątkową popularnością cieszy się pedicure. To zabieg, który pozwoli cieszyć się wypielęgnowanymi stopami i paznokciami u stóp. Zabieg ten warto wykonywać przez cały rok, ale szczególnie warto o nim pomyśleć przed nadejściem ciepłych, wiosennych dni. Gdy nasze paznokcie będą zdrowe i zadbane, bez problemów będziemy chodzić w sandałkach. O kondycję paznokci u stóp można dbać nie tylko regularnie poddając się profesjonalnemu zabiegowi pedicure. Zarówno do wykonania pedicure w salonie, jak i w domu niezbędne są akcesoria do pedicure.

Jakie akcesoria do pedicure są niezbędne?

Pedicure: popularny zabieg kosmetyczny

Wśród akcesoriów do pedicure są między innymi cążki do usuwania skórek. Oprócz nich niezbędne są także drewniane patyczki. Skórki można usunąć również radełkiem lub kopytkiem. Do akcesoriów przydatnych do wykonania pedicure zaliczamy także obcinacze do paznokci. Pozwalają one w bardzo wygodny sposób skrócić paznokcie. Obcinacze do paznokci dostępne są w dwóch wersjach: do skracania paznokci u dłoni oraz do paznokciu u stóp. Te drugie poznamy po tym, że są dłuższe. Przy wykonywaniu pedicure przyda nam się także tarka lub pumeks. To akcesoria, które pozwolą nam usunąć zgrubiałą skórę na piętach. Wśród profesjonalnych akcesoriów do pedicure nie może zabraknąć frezarki do paznokci. W salonach kosmetycznych frezarka jest najczęściej wykorzystywana, gdy klientka wybrała pedicure hybrydowy. Frezarka przydaje się także przy klasycznym pedicure. Ułatwia nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom, może przydać się także do usunięcia zgrubiałego naskórka. Do akcesoriów niezbędnych przy pedicure należą również pilniczki. Do wyboru są pilniczki wykonane z metalu, szklane i papierowe. Metalowe najlepiej sprawdzają się w przypadku bardzo twardych paznokci.

Jak wybierać akcesoria do pedicure?

Akcesoria do pedicure (niektóre są przydatne również do wykonania manicure) powinny być wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości. Godne polecenia są na przykład cążki do skórek wykonane ze stali chirurgicznej.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/65-pedicure

Dodaj komentarz