Jak się uczyć angielskiego w wakacje?

Wygodnie oblicz swoją składkę OC

O tym, jak ważna jest nauka języka angielskiego, nikogo nie trzeba dziś przekonywać. Żaden język nie był przecież już od dawna tak blisko zyskania statusu języka międzynarodowego. Nikt nie ma dziś też wątpliwości, że lekcje w szkole mogą okazać się niewystarczające. Wakacje okazują się więc znakomitą okazją do tego, aby utrwalić wiedzę zdobytą podczas zajęć, a także wykorzystać ją w praktyce. Jak to robić?

Po pierwsze – szukaj nowych form kontaktu z językiem

Nauka w szkole, choć coraz częściej wykorzystuje tak zwane „nowe media”, nadal jest dość schematyczna. Realizacja programu wymaga analizowania treści znajdujących się w podręczniku i koncentrowania się przede wszystkim na nich. Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby je rozwijać, zwykle jednak nie ma na to już czasu. Wakacje są zatem świetną okazją do tego, aby nawiązać kontakt z językiem na innym, mniej typowym poziomie. Można zatem oglądać jeden odcinek ciekawego serialu w oryginale, podjąć się próby przetłumaczenia tekstów piosenek ulubionego zespołu, zaangażować w dyskusję na forum anglojęzycznym lub zacząć słuchać podcastów. Nauka języka odbywa się także podczas tego rodzaju aktywności i nie jest wcale mniej efektywna nawet pomimo tego, że nie bazuje na powtarzaniu zagadnień gramatycznych.

Po drugie – trenuj język za granicą

Jak się uczyć angielskiego w wakacje?Nie każdy ma tyle szczęścia, aby na wakacje wyjechać do mieszkającej za granicą rodziny. Trudno jednak utrzymywać, że opuszczenie Polski na kilkanaście dni po to, aby szkolić język, jest niemożliwe. Jedną z najciekawszych propozycji wydaje się w tym kontekście kurs językowy Malta. Pozwala on na zdobycie zupełnie nowych umiejętności, a jednocześnie sprawia, że można rozwijać jeszcze jedną pasję łączącą młodych ludzi na całym świecie – podróżowanie. Malta jest niezwykłą wyspą, na której łączą się ze sobą piękno przyrody i bogata, często zaskakująca historia. To także kraj przyjaznych, życzliwych turystom ludzi, trudno więc o lepsze i ciekawsze miejsce, w którym można doskonalić kompetencje językowe.

Dodaj komentarz