Olej kokosowy – Jak go używać?

Jak urządzić nowoczesny pokój dla nastolatka?

W ostatnim tygodniu olej kokosowy zostrał ogólnie przedstawiony, dziś przedstawimy różne zastosowania w pielęgnacji ciała. Skóra jest granicą, przez którą organizm postrzega swoje otoczenie. Dlatego też często dochodzi do podrażnień i ran. W tym wypadku może pomóc olej kokosowy.

Olej kokosowy można używać jako maść

Olej kokosowy - Jak go używać?Pozwól mu się rozpuścić w dłoniach i nanieśc cienką warstwę na skórę. Trochę to trwa, zanim olej zostanie wchłonięty przez skórę. Olej jest idealny, by ukoić skórę po opalaniu lub w leczeniu świeżych ran (wspomaga gojenie się ran i przy regularnym stosowaniu zmniejsza powstawanie blizn). Stosując przez dłuższy okres czasu powinien nawet pomóc w zwalczaniu cellulitu i rozstępów ciążowych. Porada: Czy kiedykolwiek stosowała(e)ś olej kokosowy jako dezodorant? Wystarczy nanieść cienką warstwę. Dzięki jego właściwościom przeciwbakteryjnym zapobiega rozmażanie się bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Włosy są narażone na ciągłe uszkodzenia. W okresie letnim to promieniowanie UV, chlor i słona woda, a w zimie suche ogrzane powietrze i nakrycie głowy.

Nie można także zapomnieć o suszeniu, prostowaniu, stylizacji włosów, itd.

 Prędzej czy później włosy są zniszczone: rozdwajaja się, łamią i są matowe. Olej kokosowy odżywia osłabione włosy, odbudowywuje ich strukturę i czyni je bardziej odpornymi na wszelkie działania zewnętrzne. Ponadto ma korzystny wpływ na skórę głowy. Bardzo sucha lub tłusta skóra głowy powraca do stanu równowagi. Raz w tygodniu wmasuj trochę oleju kokosowego w umyte i lekko osuszone włosy (1-2 łyżki, w zależności od długości włosów). Niech najpierw przed nałożeniem roztopi się w dłoniach. Olej kokosowy pozostaw na co najmniej jedną godzinę lub najlepiej na całą noc na głowie, wtedy najbardziej zadziała. Włosy owin ręcznikiem. Następnego dnia rano umyj włosy. Porada: Oleju kokosowego można używać jako wosku do włosów. Niewielką ilość natrzeć w dłoniach i nanieść na włosy i wystylizować. Gdy olej się schłodzi, to znowu zrobi sie twardszy.

Dodaj komentarz