Jak stosować olej kokosowy?

Jak stosować olej kokosowy?

Skóra twarzy jest do siedmiu razy cieńsza. W związku z tym jest bardziej wrażliwa. Ponadto nie jest chroniona przez ubranie, a zatem jest dodatkowo narażona. Zimne powietrze w zimie, promieniowanie UV w lecie, wiatr; lista szkodliwych czynników zewnętrzych jest długa.

Olej kokosowy daje możliwość stosownej pielęgnacji twarzy

Olej kokosowy może być stosowany nawet w celu zwalczenia trądziku, opryszczki czy problemów skórnych, jeśli uprzednio dokładnie oczyści się skórę. Spowodowane jest to jego właściwościami antybakteryjnymi, antywirusowymi i przeciwzapalnymi. Wystarczy nanieść olej kokosowy za pomocą wacika na problemowe miejsca (można również użyć czystych rąk, które po użyciu znowu powinny być umyte. Brodawki i opryszczka są wysoce zaraźliwe!). Zawarte w oleju kokosowym witaminy i minerały, składniki odżywcze i antyoksydanty i inne składniki odżywcze ujędrniają delikatnie skórę, powodując, że staje sie ona elastyczna. W ten sposób zapobiega on pojawianiu się zmarszczek. Wystarczy nałożyć kilka razy w tygodniu niewielką ilość oleju kokosowego na dotknięte obszary.

Olej kokosowy można także stosować jako środek do demakijażu

Niewielką ilość oleju roztop w dłoniach, nanieś na twarz, a następnie zetrzyj wacikiem kosmetycznym. W ten sposób nie tylko usuwasz makijaż, lecz także pielęgnujesz skórę twarzy. Porada: Zamiast używać balsamu do ust, można również przy suchych, spierzchniętych ustach stosować olej kokowsowy. Ma to tę zaletę, że nie zawarte są w nim ani parafiny ani silikony. Porada dla mężczyzn: Dzięki jego składnikom olej kokosowy jest idealny jako mleczko po goleniu. Wypróbuj teraz! Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz