Modne bukiety ślubne

Modne bukiety ślubne

Wykonywanie bukietów ślubnych to obowiązkowa część oferty każdej kwiaciarni. W chwili obecnej floryści proponują przyszłym pannom młodym różne typy bukietów ślubnych. Jakie z nich są wybierane najczęściej?

Bukiet kulisty

Powstaje na formie kuli. Kwiaty oraz pozostałe elementy bukietu muszą być ułożone bardzo ściśle. Aby łatwiej uzyskać kształt kuli, do wykonania bukietu wykorzystuje się mikrofon florystyczny. Nie wszyscy floryści wykonują te bukiety w mikrofonach. Niektórzy zastępują łodygi kwiatów drutem.

Bukiet na rękę

Forma tego bukietu nawiązuje do wiązanek secesyjnych. Panna młoda niesie go na przedramieniu, dlatego należy go wykonać tak, aby nie pobrudził rąk ani sukni. Łodygi należy bardzo starannie zabezpieczyć przed wyciekaniem soku, nie można stosować także nabłyszczaczy. Ten typ bukietu to propozycja dla kobiet, które cenią naturalność.

Bukiet soliter

Wykonuje się go z pojedynczych płatków lilii, mieczyków lub róż. Pojedyncze płatki drutuje się lub skleja tak, aby powstał efektowny kwiat. Do takiego bukietu można dodać także materiały dekoracyjne. Jego wykonanie pochłania mnóstwo czasu, jednak uzyskany efekt jest zaskakujący.

Bukiet łukowaty

Nie jest wybierany zbyt często, mimo to zasługuje na to, aby znalazł się w ofercie nowoczesnej kwiaciarni. Po zakończeniu jego układania powinien mieć formę łuku. Końce wiązanki mogą być asymetryczne lub symetryczne. Wykonując ten typ bukietu, część łodyg można zastąpić drutem. Nie jest to jednak konieczne. Wielkość łuku dostosowuje się do długości sukni: im dłuższa, tym łuk może być większy.

Bukiet kaskadowy

Ten typ bukietu ma przypominać wodę, która spływa z górskich zboczy. Wykonując ten bukiet, koniecznie trzeba zastąpić łodygi kwiatów drutem. Dzięki temu jego ciężar będzie mniejszy. Bukiet kaskadowy może zostać ułożony w mikrofonie. Kwiaty większe umieszcza się w jego części górnej. Wraz ze zbliżaniem się do dołu, ich ilość ulega zmniejszeniu. Niezwykle ważne jest przy jego układaniu zachowanie symetrii. Dodatkiem do bukietu są wstążeczki i sznureczki.

Dodaj komentarz