Bukiet ślubny jesienny

Bukiet ślubny jesienny

Florystyka ślubna to oferta każdej dobrej kwiaciarni. Dużym wyzwaniem dla florysty jest zaproponowanie oryginalnej wiązanki ślubnej dla pań, które zaplanowały swój ślub jesienią. Z jakich kwiatów można w tym okresie wykonać oryginalny i piękny bukiet ślubny?

Róże

To kwiaty, które dostępne są w kwiaciarniach przez okrągły rok. Na giełdach sprzedawane są w różnych długościach i kolorach. Są jednymi z najbardziej popularnych kwiatów do wykonania bukietów ślubnych. Jesienny bukiet ślubny powinien zostać wykonany z róż w kolorze herbacianym, żółtym, pomarańczowym lub czerwonym.

Wrzosy

Dostępne nie tylko w liliowym kolorze wrzosy chętnie wykorzystujemy jesienią do ozdoby tarasów, balkonów i mieszkań. Te niewielkie krzewinki idealnie nadają się także do wykonania ślubnych wiązanek. Można je łączyć z innymi kwiatami, ale elegancka będzie także wiązanka wykonana wyłącznie z kwiatów wrzosu z dodatkiem jedynie wstążki. Wrzosy to idealne kwiaty dl panny młodej, która zaplanowała swój ślub w stylu rustykalnym.

Astry

To kwiaty, które kojarzą się z jesienią równie mocno, jak wrzosy. Występują w wielu kolorach. Idealnie nadają się do wykonania wiązanki ślubnej, gdyż można łączyć je z innymi kwiatami. Należy jednak pamiętać, aby wybierać kwiaty niezbyt duże, aby nie przytłoczyły niewielkich kwiatów astrów. Wiązanki z astrów pięknie prezentują się, jeśli zostaną wykonane dodatkowo z kwiatów kosmosu podwójnie pierzastego. Niezwykle elegancko prezentują się wiązanki wykonane wyłącznie z astrów ozdobionych dekoracyjną wstążką.

Jakie dodatki pasują do jesiennych bukietów ślubnych?

W jesiennych bukietach ślubnych nie może zabraknąć przede wszystkim gipsówki. Można wykorzystać także ozdobne trawy i owoce jarzębiny. Bardzo interesującym dodatkiem do jesiennych wiązanek ślubnych jest także irga. Jej drobne czerwone owoce dodadzą uroku każdej jesiennej wiązance. Do jesiennych bukietów można dodać także liście drzew, a nawet kasztany, czy żołędzie.

Jesienne bukiety ślubne mogą być niezwykle oryginalne.

Dodaj komentarz