Materiały dodatkowe, które mogą przydać się w kwiaciarni

Materiały dodatkowe, które mogą przydać się w kwiaciarni

Prowadzenie kwiaciarni to zawsze konieczność zakupu wielu materiałów – same kwiaty to bowiem zdecydowanie za mało. Dlatego każdy, kto decyduje się na założenie takiego biznesu musi wiedzieć co dobrze jest mieć pod ręką, aby tworzyć piękne, ciekawe kompozycje, które będą podobały się klientom.

Gąbka florystyczna

Obecnie to absolutna podstawa dla tych wszystkich kwiaciarzy, którzy chcą swoim klientom oferować nie tylko bukiety, ale również rozmaite kompozycje roślinne. Trudno bez gąbki wyobrazić sobie wykonanie chociażby wypełnionego kwiatami kosza. W sprzedaży dostępne są dwa podstawowe rodzaje gąbek florystycznych: do kwiatów sztucznych i do kwiatów żywych. Te pierwsze mają jasnoszary kolor, te drugie są ciemno zielone. Gąbki do kwiatów żywych przed użyciem należy namoczyć w wodzie. Taki prosty zabieg przedłuża trwałość kwiatów. Niewątpliwym plusem gąbki florystycznej jest możliwość jej przycięcia do dowolnych kształtów.

Drut florystyczny

Ci, którzy nigdy nie pracowali w kwiaciarni są przekonani, że używa się w niej jedynie kwiatów i sekatorów. Tymczasem okazuje się, że w kwiaciarni również potrzebne są druty. Bez nich trudno wykonać wieniec pogrzebowy czy kaskadową wiązankę ślubną. Drutu używa się do wzmacniania łodyg, które po zadrutowaniu można wyginać w dowolną stronę. Aby drut nie był na kwiatach widoczny, sięga się po taki w kolorze zielonym. Aby tak stworzoną konstrukcję jeszcze bardziej wzmocnić, można łodygę wraz z drutem owinąć specjalną taśmą florystyczną.

Narzędzia do cięcia

Zalicza się do nich nożyce kwiaciarskie, zwykłe nożyczki, sekatory, rozmaite nożyki. Potrzebne są do tego, aby przyciąć łodygi kwiatów. Nie można zapominać również o akcesoriach potrzebnych do cięcia drutu. Nigdy nie wolno ciąć drutu i kwiatów tymi samymi nożycami. Kwiaciarze powinni również pamiętać o tym, aby nożyce i sekatory używane do cięcia kwiatów regularnie czyścić i odkażać. Dzięki temu nie będziemy nieświadomie przyczyniać się do pogarszania kondycji sprzedawanych w kwiaciarni kwiatów. Trzeba pamiętać, aby łodygi ciąć jedynie ostrymi narzędziami.

Dodaj komentarz