Przełamujemy bariery – obozy językowe

Przełamujemy bariery – obozy językowe

Kiedy nastolatek po raz pierwszy spędza wakacje poza domem jest to dla niego coś nowego, dającego pewnego rodzaju satysfakcję. W końcu nikt nie będzie patrzeć mu na ręce, może, teoretycznie, robić to, na co ma ochotę i przede wszystkim zobaczyć, jak to jest radzić sobie samemu.

Obozy językowe, zwłaszcza te zagraniczne uczą samodzielności i odporności na zmieniające się stale otoczenie. To świetna opcja dla nastolatków w wieku gimnazjalnym i w pierwszej klasie liceum, którzy do tej pory nie mieli okazji na przetestowanie siebie w nowym otoczeniu.

Nauka i zabawa

Obozy językowe, jak nazwa sama wskazuje, mają za zadanie sukcesywną naukę języka obcego, połączoną głównie z zabawą i zwiedzaniem. Obozy za granicą wspierają nauczanie nastolatka poprzez stawianie go przed koniecznością użycia języka w rozmowie z mieszkańcami danego kraju – tu nie ma możliwości posłużenia się słownikiem lub skorzystaniem z pomocy, jak przy odpowiedzi przy tablicy w szkole. Obozy językowe uczą nastolatków, jak przełamać barierę językową – uczą przede wszystkim nie tyle samego języka, co tego, jak się nim posługiwać. Rozmowa z native speakerem staje się po pewnym czasie na tyle naturalna, że nie myśli się o ciężkiej gramatyce. Najważniejsze staje się to, żeby się zrozumieć i dogadać. Tego właśnie można nauczyć się w trakcie obozów językowych dla młodzieży. Nie ma bardziej efektywnej metody nauki niż rzucenie się na głęboką wodę.

Dobra zabawa i sporo nauki

Obozy to jednak nie tylko sama nauka. To przede wszystkim możliwość dobrej zabawy. W ramy obozu włączone są wycieczki krajo- i kulturoznawcze. Młodzież ma szansę na chwilę oddechu po kilku godzinach rozmawiania w danym języku i wyrusza przed siebie, żeby tę wiedzę móc przekuć w… słowa. W ramach świetnej przygody zwiedzane są najbardziej atrakcyjne turystycznie lokalizacje danego miasta – czy to będzie plaża, czy brukowane uliczki, fun będzie cały czas ten sam. Wszystko dzięki ukierunkowaniu na nastolatka i jego potrzeby. Nie ma też powodów do strachu, że będzie nudno. Na obozie językowym przebywa wiele osób w różnym wieku – to szansa na poznanie nowych przyjaciół z całego świata.

Więcej informacji oraz propozycje obozów są dostępna na stronie https://www.atas.pl/

Dodaj komentarz