Kwiaciarnia – świetny pomysł na własny biznes

Kwiaciarnia – świetny pomysł na własny biznes

Wśród propozycji własnych firm na uwagę bez wątpienia zasługuje kwiaciarnia. Dobrze prowadzona może zapewnić zysk na naprawdę niemałym poziomie, co dziwi wiele osób. Aby jednak tak się stało, trzeba pamiętać o wielu elementach. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać, decydując się na założenie kwiaciarni.

Lokalizacja

To jeden z ważniejszych czynników wpływających na liczbę klientów, a tym samym osiągany zysk. Bez wątpienia niezwykle starannie należy się zawsze zastanowić nad tym, w jakim miejscu powinna znaleźć się nasza kwiaciarnia. Na uwagę zasługują wszystkie lokale położone w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych, szkół, cmentarzy, teatrów, lotnisk, szpitala. Sprawdza się także usytuowanie kwiaciarni w pobliżu siedzib wielu dużych firm. W takich miejscach na ogół nie można narzekać na brak klientów, którzy generują oczekiwane zyski.

Cechy dobrego kwiaciarza

Trzeba pamiętać, że nie każdy sprawdzi się jako właściciel kwiaciarni. Przede wszystkim chcąc prowadzić taki biznes, trzeba mieć nieco zdolności plastycznych. Wykonanie ładnej kompozycji kwiatowej wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Do tego niezbędna jest wiedza na temat kwiatów. Trzeba również być świadomym tego, że giełdy kwiatowe czynne są w bardzo wczesnych godzinach. Oznacza to, że w roli kwiaciarza nie sprawdzą się ci, którzy lubią długo wylegiwać się w łóżku.

Na jakie kwiaty postawić na początku?

Kwiaty w kwiaciarni to podstawa – z tym stwierdzeniem z pewnością nikt nie będzie dyskutować. Warto jednak pamiętać, że na samym początku wystarczą w zupełności cztery gatunki kwiatów. Obowiązkowe są róże – najlepiej w dwóch długościach: sześćdziesiąt oraz czterdzieści centymetrów. Do tego warto dodać goździki, lilie oraz margerytki. Do tego oczywiście trzeba zakupić zieleń, bez której nie uda się przygotować ładnych, dużych bukietów. Wstążki i rozmaite innego rodzaju dodatki sprawią, że bukiet będzie urozmaicony i wykończony w najmniejszych nawet detalach. W efekcie klienci będą zadowoleni i chętnie do nas wrócą.

Dodaj komentarz