Kuliste bukiety ślubne

Kuliste bukiety ślubne

 

Trudno sobie wyobrazić pannę młodą bez bukietu kwiatów w dłoni. Wykonywanie bukietów ślubnych jest więc oferowane przez każdą kwiaciarnię. Wśród różnych typów bukietów ślubnych największą popularnością cieszą się bukiety kuliste. Jakie są och rodzaje? Z jakich gatunków kwiatów wykonuje się je najczęściej?

Typy kulistych bukietów

Panna młoda, która zdecyduje się na klasyczną kulistą wiązankę ślubną ma do wyboru:

  • bukiet w stylu biedermeier;
  • nosegay;
  • pomander.

Bukiet biedermeierowski

Najbardziej popularny. Jest gęsty i zwarty. Kwiaty, które zostały wykorzystane do jego wykonania układane są w okręgach tak, aby po ukończeniu pracy bukiet miał idealnie równą, półkulistą powierzchnię. Bukiet w stylu biedermeier może być monochromatyczny, ale może też być wykonany z kwiatów w różnych kolorach, a nawet w różnych gatunkach.

Nosegay

Jego powierzchnia nie jest tak idealnie równa, jak w przypadku bukietu w stylu biedermeier. Jest to bukiet o niewielkich rozmiarach, który może zostać wykonany z kilku gatunków, jak też z jednego gatunku kwiatów.

Pomander

Wykonuje się go z wyłącznie z kwiatowych główek. Kwiaty układa się w taki sposób, aby osiągnąć idealny kształt kuli. Bukiety pomander są wykonywane z jednego gatunku kwiatów. Nie miesza się także kwiatów o różnych kolorach.

Kwiaty najczęściej używane do układania kulistych bukietów

Do układania kulistych bukietów najlepiej nadają się kwiaty, których główki także mają kulisty kształt. Najczęściej więc sięga się po:

  • róże;
  • hortensje;
  • goździki.

Róże

Są to kwiaty dostępne w kwiaciarniach przez cały rok, stąd też większość zamawianych bukietów kulistych układa się właśnie z róż. Dostępne w wielu odmianach kolorystycznych, świetnie wyglądają solo oraz w kompozycjach z innymi kwiatami.

Hortensje

Z reguły kwiaty te wykorzystywane są w kulistych bukietach ślubnych jako dodatek do róż. Wielu florystów wykorzystuje je także solo. Mimo że dostępne są w wielu kolorach, to w bukietach ślubnych najczęściej spotkamy hortensje w pistacjowym lub białym kolorze.

Dodaj komentarz