Typy bukietów ślubnych

Typy bukietów ślubnych

 

Bukiet to najbardziej podstawowy rodzaj kompozycji wykonywanych z kwiatów ciętych. Wyjątkowym bukietem jest ten zamawiany dla panny młodej. Z jakimi rodzajami bukietów ślubnych możemy zetknąć się w kwiaciarniach?

Bukiet biedermeier

To bukiet mały i zwarty, który układa się w taki sposób, aby otrzymać powierzchnię półkulistą. Wiązanki w stylu biedermeier można wykonać z jednego rodzaju kwiatów lub z kilku odmian. Bukiet biedermeier może być jedno- lub wielokolorowy. Dominują jednak bukiety utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej oraz wykonywane z jednego gatunku kwiatów. Najpopularniejsze są bukiety biedermeier ułożone wyłącznie z róż.

Bukiet nosegay

Dorównuje popularnością bukietom w stylu biedermeier. Jest okrągły i niezbyt duży. Kwiaty w bukiecie nosegay powinny być ułożone bardzo ściśle, związane najpierw taśmą florystyczną, a następnie wstążką. Bukiety nosegay wykonuje się używając jednego gatunku kwiatów. Mogą to być lilie, róże lub cantedeskie.

Korsarz

To alternatywa dla tradycyjnej wiązanki ślubnej. Tego typu bukiety są jeszcze mało popularne w naszym kraju i są raczej zamawiane dla druhny. Nie jest to typowy bukiet, a raczej ułożony z kwiatów stroik na rękę. Do podstawą do jego wykonania jest wstążka lub bransoletka. Zwyczaj wykonywania takich stroików dotarł do Polski z krajów anglosaskich. Tego typu bukiet/stroik może być wykonany praktycznie z każdego rodzaju kwiatów. Niezwykle uroczo wygląda korsarz wykonany z delikatnych kwiatów eustomy.

Kaskada

Inne nazwy tego typu bukietów to: prysznicowy, płaczący lub spływający. Góra tego bukietu jest okrągła, a dół jest spiczasty. Wszystkie kwiaty i ozdoby układa się w taki sposób, aby spływały one ku ziemi.

Bukiety nietypowe

Należą do nich przede wszystkim bukiety w kształcie torebki lub wachlarza. Od pewnego czasu pojawiają się także tak zwane bukiety biżuteryjne, które wykonuje się z różnej wielkości kryształków i broszek. Niektórzy floryści bukiety te wykonują z dodatkiem żywych kwiatów, inni całkowicie z nich rezygnują.

Dodaj komentarz