Techniki farbowania włosów

Techniki farbowania włosów

 

Zmiana naturalna koloru włosów to usługa, którą oferują wszystkie salony fryzjerskie. Jakie są najmodniejsze sposoby koloryzacji włosów?

Po raz pierwszy kobiety zaczęły koloryzować włosy w XIX stuleciu. Na początku jedyną dostępną techniką pozwalającą zmienić naturalny kolor włosów było ich rozjaśnianie. Obecnie fryzjerzy oferują nam jednak o wiele więcej technik koloryzacji. Które z nich są najbardziej modne?

Rooting

To najnowsza technika koloryzacji włosów, która w nowoczesnych salonach fryzjerskich pojawiła się w 2016 roku. W przypadku tego sposobu koloryzacji, farba jest nakładana na włosy klientki kilka centymetrów poniżej ich nasady. Linia nakładania farby jest nierówna, dzięki temu uzyskuje się bardzo naturalny efekt. Rooting pozwala zaszaleć z kolorami. Efekt koloryzacji jest wielowymiarowy.

Flamboyage

Ten sposób koloryzacji włosów jest modny już od pewnego czasu. Efekt koloryzacji jest niezwykle naturalny. Zabieg wykonuje się przy użyciu samoprzylepnych pasków. Na paski te naklejane są pasma włosów, dopiero wtedy fryzjer nakłada na nie wybrane odcienie farby.

Ombre

U nasady włosy są ciemne, rozjaśniane są jedynie ich końcówki. Odmianą tej techniki koloryzacji jest sombre i bronde. W przypadku farbowania techniką sombre pasma włosów rozjaśnia się zaczynając od ich nasady. Wygląda to więc bardziej naturalnie. Technika bronde polega na połączeniu dwóch kolorów farb: brązowej i blond. W efekcie włosy wyglądają tak, jakby zostały muśnięte promieniami słońca.

Dip Dye Hair

To propozycja dla bardzo odważnych kobiet. Technika ta polega na pomalowaniu końcówek włosów na kolor, który bardzo mocno kontrastuje z naturalnym odcieniem włosów. Wybierając ten sposób koloryzacji na końcówki włosów może zostać nałożona czerwona, różowa, fioletowa, zielona lub niebieska farba. Farby są łatwe do zmycia, kolor możemy więc zmieniać dowolnie często.

To tylko nieliczne techniki koloryzacji włosów stosowane w salonach fryzjerskich obecnie. W ostatnich latach pojawiło się całe mnóstwo nowych sposobów zmiany naturalnego koloru włosów.

Dodaj komentarz