Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

 

Operacje plastyczne nie są dzisiaj tematem tabu. Poddają się im nie tylko celebryci. Duża popularność tych zabiegów sprawia, że coraz więcej osób z wykształceniem medycznym decyduje się na otworzenie własnej kliniki. Jakie zabiegi powinny znaleźć się w ofercie kliniki, aby miała ona dużą liczbę pacjentów?

Liposukcja

Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, którego nie powinno zabraknąć w ofercie żadnej kliniki medycyny estetycznej. Zabieg odsysania tłuszczu modeluje sylwetkę, przeprowadzany jest w asyście lekarza anestezjologa. Klinika, która chce mieć dużą liczbę pacjentów powinna wprowadzić zabieg odsysania tłuszczu do swojej oferty.

Korekta kształtu nosa

Zmiana kształtu nosa także zaliczana jest do popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Na wykonanie tego zabiegu zgłaszają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, którym zależy na idealnym, pozbawionym garba nosie.

Zabieg powiększania piersi

Wśród pań zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością. Oferując ten zabieg w swojej klinice powinniśmy dać swoim pacjentkom możliwość wybrania pomiędzy typową operacją a zabiegiem, który jest mniej inwazyjny. Typowa operacja powiększania piersi polega na wszczepieniu silikonowych implantów. Metoda druga to powiększenie piersi metodą przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Plastyka powiek

Zwiotczałe powieki oraz worki pod oczami bardzo często pojawiają się u kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Te mankamenty urody nie zawsze można ukryć pod makijażem. Stąd klinika medycyny estetycznej, która chce stać na bardzo wysokim poziomie koniecznie powinna mieć w ofercie zabieg blefaroplastyki. Zabieg ten jest często wykonywany także u młodych kobiet; w ich przypadku wada nie ma związku z wiekiem, ale wynika z wady w budowie twarzy.

W ofercie dobrej kliniki medycyny estetycznej powinny znaleźć się nie tylko zabiegi typowo chirurgiczne. Wśród proponowanych zabiegów nie może zabraknąć także tych, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe, toksynę botulinową, czy kwas hialuronowy.

Dodaj komentarz