Pomysł na własny biznes – bar sałatkowy

Pomysł na własny biznes – bar sałatkowy

 

Wiele osób, które decyduje się na otworzenie własnej firmy otwiera restauracje. Tego typu inwestycja wymaga jednak sporego kapitału. Osoby, które takim kapitałem nie dysponują zamiast restauracji decydują się na prowadzenie baru sałatkowego. Tego typu bary stają się bardzo popularne, nie narzekają na brak klientów.

Coraz więcej osób zmienia swoje nawyki żywieniowe. Chcą jeść przede wszystkim zdrowo, co nie oznacza, że niesmacznie. Stąd wynika popularność barów sałatkowych, które oferują smaczne, zdrowe, a przy tym stosunkowo tanie dania.

Jaką lokalizację wybrać?

Bar sałatkowy warto otworzyć w sąsiedztwie lokali biurowych, w centrum miasta, a także w pobliżu wyższych uczelni. Dużej liczby klientów mogą spodziewać się także właściciele baru sałatkowego, który otworzą go w pobliżu dworca autobusowego lub kolejowego.

Jak ułożyć menu?

Otwierając bar sałatkowy musimy dołożyć wszelkich starań, aby dania były wykonywane z produktów najwyższej jakości. Wszystkie produkty, a szczególnie warzywa i owoce muszą być świeże i pochodzić od sprawdzonych producentów. Podstawą menu będą oczywiście różnego rodzaju sałatki: z dodatkiem białego mięsa, z warzyw i owoców. Gościom swojego baru możemy zaproponować także kanapki, zdrowe przekąski (na przykład chipsy z warzyw), smoothies i świeżo wyciskane soki owocowe, a najlepiej warzywne.

Formalności

Prowadzenie baru sałatkowego jest rodzajem działalności gospodarczej. Stąd też koniecznie trzeba udać się do urzędu miasta lub gminy w celu wypełnienia i złożenia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Do tego musimy pamiętać, że lokal, w którym będziemy prowadzić bar musi spełniać wymogi stawiane przez sanepid. Zgodę sanepidu na prowadzenie w wybranym lokalu baru sałatkowego uzyskamy między innymi umożliwiając pracownikom tej instytucji zapoznanie się z projektem urządzeń technologicznych, które znajdą się na wyposażeniu baru.

Jak dotrzeć do klientów?

Aby zdobyć pierwszych klientów musimy zadbać o reklamę swojego baru. Jedną z bardziej tanich i skutecznych form reklamy są rozdawane przechodniom ulotki.

Dodaj komentarz