O czym powinniśmy pamiętać otwierając gabinet kosmetyczny?

O czym powinniśmy pamiętać otwierając gabinet kosmetyczny?

 

Zapotrzebowanie na usługi oferowane przez gabinety kosmetyczne jest bardzo duże. Nic więc dziwnego, że gabinet kosmetyczny, który będzie oferował szeroki zakres zabiegów może liczyć na dużą liczbę klientów oraz na zapewnienie przyzwoitych dochodów właścicielom i zatrudnionym w nim osobom.

Jakie zabiegi możemy zaproponować?

Oczywiście im szerszy zakres zabiegów, tym lepiej. Ale otwierając salon kosmetyczny musimy mieć na uwadze przede wszystkim swoje możliwości finansowe i oczekiwania klientów. Na początku działalności oferta salonu powinna obejmować zabiegi najbardziej popularne. Na pewno w ofercie nie może zabraknąć:

    • zabiegów manicure i pedicure;
    • depilacji;
    • henny rzęs i brwi;
    • masaży.

Wraz ze zdobyciem grona stałych klientek ofertę salonu możemy wzbogacić o usługi fryzjerskie, wykonywanie makijażu permanentnego, czy solarium.

Jaki sprzęt wybrać?

Na wyposażeniu salonu kosmetycznego powinien znaleźć się sprzęt dobrej jakości. Tego typu sprzęt znajdziemy wśród polskich producentów. Urządzenia, które proponują polscy producenci są o wiele tańsze od tych pochodzących z zagranicy, a ich jakość jest równie wysoka. Do tego są to urządzenia w pełni bezpieczne, zapewniające skuteczność wykonywanych zabiegów. W profesjonalnych salonach kosmetycznych powinien być używany wyłącznie sprzęt atestowany. Używanie sprzętów nie posiadających dopuszczających go do użytku certyfikatów może właściciela salonu sporo kosztować. Tanie podróbki sprzętów renomowanych marek nie powinny znaleźć się w naszym salonie.

Promocja

Liczba salonów kosmetycznych w naszym kraju jest bardzo duża. Podejmując decyzję o otwarciu salonu musimy więc w swoim biznesplanie uwzględnić koszty jego promocji. Najtańszą formą reklamy jest zamówienie ulotek. Ale swój salon możemy promować także w Internecie korzystając z portali społecznościowych. Pamiętajmy także o tym, aby oferta naszego salonu odbiegała od oferty innych salonów w mieście. Zaproponujmy klientkom przynajmniej jeden zabieg, którego nie wykonuje żaden z konkurujących z nami salonów.

Dodaj komentarz