Jak otworzyć pralnię chemiczną?

Jak otworzyć pralnię chemiczną?

 

Prowadzenie pralni chemicznej to jeden z pomysłów na własny biznes. Tego typu działalność ma szansę zakończyć się sukcesem. Jak należy przygotować się do świadczenia tego rodzaju usług?

Z usług świadczonych przez pralnie chemiczne korzysta bardzo wiele osób. Wśród klientów są także różnego rodzaju instytucje i firmy.

Lokalizacja pralni chemicznej

Dobrą lokalizacją dla pralni chemicznej są okolice biurowców. W drodze do pracy pracownicy biurowców będą mogli zostawić rzeczy do prania, a po pracy je odebrać. Za dobre lokalizacje uznawane są także okolice centrów handlowych oraz lokale położone w sąsiedztwie głównych ulic miast.

Jak duży lokal jest nam potrzebny?

Pralni chemicznej nie możemy otworzyć w małym pomieszczeniu. Niezbędne w pralni maszyny mają bowiem duże gabaryty, a do tego musimy wydzielić odrębne pomieszczenia do przechowywania rzeczy oddawanych do prania, do prasowania upranej odzieży, do maglowania oraz pomieszczenie, w którym będziemy obsługiwali klientów.

Zakres usług, który będziemy wykonywać

Powinien być szeroki, gdyż wtedy będziemy mogli liczyć na dużą liczbę klientów. Stąd też nasza oferta nie powinna ograniczać się jedynie do prania ubrań. W ofercie powinna znaleźć się także usługa prania obrusów i pościeli oraz chemiczne czyszczenie dywanów. Aby zyskać jeszcze więcej klientów pomyślmy nad nawiązaniem współpracy z okolicznymi restauracjami, hotelami, kawiarniami, czy domami weselnymi.

Niezbędne urządzenia

W pralni chemicznej niezbędne są:

    • pralnice lub pralnico-wirówki;
    • suszarki ewentualnie kabiny suszące;
    • linia maglownicza lub magiel;
    • stół do prasowania.

Formalności

Zanim rozpoczniemy świadczenie usług musimy zarejestrować działalność gospodarczą. Miejscem, w którym można to zrobić jest urząd miasta lub gminy. Formalności związane z założeniem działalności gospodarczej polegają na wypełnieniu wniosku pod nazwą CEIDG-1. Swoją działalność będziemy musieli zgłosić także w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Urzędzie Skarbowym. Koniecznie musimy wyrobić również pieczątkę.

Dodaj komentarz