Dobrze zaplanowane świąteczne przygotowania

Dobrze zaplanowane świąteczne przygotowania

Jeśli wcześniej zaplanujesz kalendarz świątecznych przygotowań, święta nie staną się udręką. Pamiętaj nie tylko o przygotowaniu dobrego planu, ale także podziel obowiązki pomiędzy wszystkich członków swojej rodziny.

Miesiąc przed świętami

Ustal, kogo zapraszasz na święta i wybierz menu. Pomyśl także o prezentach. Sporządzić listę prezentów. Miesiąc przed świętami możesz przygotować ciasto na dojrzewający staropolski piernik.

3 tygodnie przed świętami

Jeżeli chcesz kupić prezenty w sklepach internetowych, zrób to właśnie teraz. Składając trzy tygodnie przed świętami zamówienie masz pewność, że zostaną one dostarczone na czas. Kup także papier, wstążki i bileciki do prezentów. Jeżeli wybrałaś dla dzieci zabawki na baterie, pamiętaj, aby je kupić. Sprawdź także, czy lampki choinkowe są sprawne. Jeśli nie, wybierz się do sklepu, aby kupić nowe. Odszukaj także stojak do choinki. Sprawdź, czy liczba talerzy, sztućców, kieliszków i szklanek wystarczy dla wszystkich gości. 3 tygodnie przed świętami możesz kupić świece, przyprawy, napoje, serwetki.

2 tygodnie przed świętami

Zapakuj prezenty. Jeśli w twojej miejscowości opłatek nie jest roznoszony wybierz się po niego do kościoła. Zadbaj także o sianko na wigilijny stół. Pomyśl, jak udekorujesz choinkę, jeśli brakuje ci ozdób, dokup je właśnie teraz. Kup słodycze, orzechy, suszone owoce na wigilijny kompot.

Tydzień przed świętami

Możesz zabrać się za lepienie pierogów i uszek. Po ugotowaniu zamroź je. Możesz także przygotować śledzie oraz upiec pasztet. Zamrożony pasztet smakuje równie dobrze jak świeży. Możesz także ugotować i zamrozić bigos – nic nie straci na smaku.

Dwa dni przed świętami

Posprzątaj dom. Poproś o pomoc w porządkach domowników. Upiecz ciasta, przygotuj nakrycia i obrus na wigilijny stół. Zrób świąteczne dekoracje.

Dzień przed Wigilią

Kup świeże ryby, wędliny i pieczywo. Rozmroź pasztet. Przynieś z piwnicy sztuczną choinkę lub kup ciętą. Ubierz drzewko wspólnie z domownikami. Wieczór przeznacz na wypoczynek.

Dodaj komentarz