Wysokość składki OC

Wysokość składki OC

Kalkulator OC i AC pozwala nam na szybkie obliczenie wysokości naszej składki do ubezpieczenia obowiązkowego. Jednak jego znaczenie jest też szersze. Dzięki jego wykorzystaniu możemy bowiem dowiedzieć się jakie zmienne i dane są dla towarzystwa ubezpieczeniowego istotne i w jaki sposób decydują o wysokości naszej składki.

Aby obliczyć składkę, należy podać dane dotyczące właściciela ubezpieczanego pojazdu, a także samego pojazdu. To, co oczywiste, to fakt, że na wysokość składki wpływa też nasza historia. Im więcej lat bezszkodowej jazdy, tym mniej pieniędzy będzie od nas żądał ubezpieczyciel. Kierowca, stając się właścicielem bądź współwłaścicielem pojazdu „pracuje” na swoje przyszłe zniżki. Kiedy zdarzy ci się wypadek na drodze, zniżki mogą przepaść, a nawet spowodować duży wzrost wysokości składek. Niektórzy ubezpieczyciele przyznają nam też swoisty bonus lojalnościowy, jeśli kolejny rok ubezpieczamy samochód za pośrednictwem ich firmy.

Największy jednak wpływ na wysokość składki mają dane kierowcy i pojazdu. Najgorzej mają ci kierowcy, którzy dopiero uzyskali prawo jazdy, zakupili swój pierwszy samochód, mają po dwadzieścia lat i nie pozostają w związku małżeńskim. Nie tylko nie zdołali oni jeszcze wyrobić sobie odpowiedniej ilości lat bezszkodowej jazdy, ale dodatkowo obciąża ich statystyka. Wedle niej to właśnie tak sprofilowaniu kierowcy powodują najwięcej wypadków drogowych. Są zatem dla towarzystwa ubezpieczeniowego największym zagrożeniem i to będzie zmuszone podwyższyć im składkę, aby to ryzyko choć trochę zniwelować.

Ważne jest też jakim samochodem jeździmy. Posiadasz nowe BMW z potężnym silnikiem o dużej mocy? To niestety musisz się liczyć ze sporym wydatkiem. Nie dość, że sama marka jest na cenzurowanym, to na dodatek im większa moc silnika, tym większa możliwość rozwijania poważnych i dużych prędkości. Te zaś są przyczyną nawet osiemdziesięciu procent poważnych kolizji i wypadków drogowych. Ubezpieczyciel zaś wychodzi z założenia, że skoro kierowca może jechać szybko, to najpewniej tak uczyni.

Sprawdź wysokość składki na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Dodaj komentarz