Własny biznes – bar mleczny

Własny biznes – bar mleczny

Bary mleczne były niezwykle popularne kilkadziesiąt lat temu. Później odeszły w zapomnienie, dzisiaj znów stają się popularne. Osoby, którym marzy się własna działalność gastronomiczna mogą rozpocząć przygodę z tą branżą właśnie od otwarcia baru mlecznego. Na pewno nie będą narzekać na brak klientów.

Lokalizacja

Oferta barów mlecznych skierowana jest do mniej zamożnych klientów. Dobrą lokalizacją jest więc osiedle mieszkaniowe zamieszkałe głównie przez emerytów, centrum miasta, czy miasteczko akademickie. Bar mleczny warto otworzyć także w sąsiedztwie dworca autobusowego lub kolejowego.

Menu

Podstawą menu w barze mlecznym są potrawy jarskie, mleczne oraz dania z nabiału. W menu nie może zabraknąć tradycyjnych potraw z kuchni polskiej. W karcie powinny więc znaleźć się kopytka, różnego rodzaju pierogi, naleśniki, kluski leniwe i śląskie. W menu nie powinno zabraknąć także tanich zup. Oczywiście w menu mogą znaleźć się także dania mięsne: gulasze z dodatkiem kaszy gryczanej lub jęczmiennej. Wszystkie dania powinny być stosunkowo tanie. Za danie mięsne klienci nie powinni zapłacić więcej niż 15 złotych. Dania jarskie powinny być jeszcze tańsze. Ważna jest oczywiście nie tylko niska cena, ale także jakość oferowanych dań.

Dofinansowanie

Oferta barów mlecznych skierowana jest do niezamożnych klientów. Dlatego też obiad złożony z dwóch dań nie może kosztować więcej niż 12, 15 złotych. Właściciel baru mlecznego może ubiegać się o przyznanie dotacji na zakup produktów, które zostaną wykorzystane do przygotowania potraw jarskich, mlecznych, czy dań z nabiału. Wniosek o przyznanie dofinansowania składa się we właściwym urzędzie skarbowym. Na przyznanie dofinansowania mogą liczyć ci właściciele barów mlecznych, którzy zastosują w swoim barze marżę nie wyższą niż 30 procent.

Pierwszy bar mleczny został otwarty w Warszawie pod koniec XIX wieku. Już wówczas nie narzekały one na brak klientów. Współczesne bary mleczne także mają mnóstwo gości. Z pewnością założenie takiego baru może zakończyć się dużym sukcesem.

Dodaj komentarz