Jakie narzędzia do polerowania?

Jakie narzędzia do polerowania?

Szukasz odpowiednich narzędzi do polerowania? Jeśli tak, to przede wszystkim musisz określić zakres swoich potrzeb i zdecydować, do czego będą używane.

Jak wybrać narzędzia?

Narzędzia do polerowania wybieramy pod kątem ich właściwości. Im wyższa prędkość obrotowa, tym szybciej powierzchnia jest „cięta”. Dotyczy to zwłaszcza maszyn rotacyjnych, które w niedoświadczonych rękach często wykonują nacięcia w lakierze. Praca jest zawsze wykonywana szybciej i prościej, jeśli istnieje narzędzie wysokiej jakości. Ogromną pomocą przy polerowaniu jest szlifierka kątowa do precyzyjnego wykańczania powierzchni. Dobra maszyna do polerowania jest wyposażona w skrzynię biegów o dużym przełożeniu i silnik o mocy co najmniej 1300 watów. Częstotliwość obrotów sprzętu w takiej maszynie nie powinna przekraczać 3000 obr / min. Dużym plusem będzie obecność solidnej rezerwy momentu obrotowego, ponieważ dzięki temu maszyna będzie mniej wrażliwa na obciążenie. Obecność gumowych podkładek na głównym uchwycie zapobiega przesuwaniu się dłoni. Dobra maszyna (w zależności od materiału, mocowania i pasty polerskiej) osiąga od 1000 do 3000 obrotów na minutę. Zestaw powinien zawierać podkładkę szlifierską z rzepem, do której przymocowane są różne podkładki. Musi istnieć również możliwość łączenia innych korytek o odpowiednim rozmiarze połączenia. Wysokiej jakości maszyna wykorzystuje wygodne zapięcie – rzep.

Cechy pracy z maszyną do polerowania

Narzędzia do polerowania umożliwiają wykonywanie trudnych prac, takich jak szlifowanie drewna czy metalu. W tym celu do płyty mocuje się arkusz na podstawie włókna. W zależności od tego, ile materiału należy usunąć, wybierz ziarno grube lub drobne. Lepiej jest wybrać maksymalną częstotliwość obrotów. Markową polerkę można wykorzystać w warsztacie do czyszczenia metalu, szlifowania wyrobów z drewna, szkła czy też pielęgnacji karoserii ( polerowanie auta własnymi rękami ). Taką maszyną można polerować, czyścić, szlifować. Podczas pracy z polerką bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do dostania się grubych materiałów ściernych, takich jak ziarenka piasku lub papieru ściernego, w tarczę. Aby zapobiec przedostawaniu się materiału ściernego pod tarczę szlifierki, konieczne jest okresowe płukanie obrabianej powierzchni wodą.

Więcej znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/.

Dodaj komentarz