Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w salonie fryzjerskim?

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w salonie fryzjerskim?

Do najczęściej otwieranych zakładów usługowych należą salony fryzjerskie. Urządzając salon fryzjerski musimy wyposażyć go przede wszystkim w odpowiednie meble, które z jednej strony zapewnią komfort korzystania z naszych usług, z drugiej zaś sprawią, że nam i naszym pracownikom będzie się wygodnie pracować. Jakie meble są niezbędne w salonie fryzjerskim?

W naszym artykule skupimy się przede wszystkim na meblach, które są niezbędne do komfortowej pracy fryzjerów. Z ich punktu widzenia najważniejsze meble to:

    • lustra;
    • fotele;
    • myjki.

Lustra fryzjerskie

W salonie fryzjerskim nie możemy powiesić luster takich, jakie wieszamy w swoich łazienkach. Lustra w salonie nie mogą zachodzić parą. Lustro powinno być także eleganckie, a jego kształt powinien pasować do ogólnego wystroju salonu. Musi być ono także łatwe do utrzymania w czystości. Nie zapomnijmy, że należy je także dobrze oświetlić.

Fotele

W trosce o komfort swoich klientów powinniśmy zakupić wygodny fotel fryzjerski. Wśród oferowanych na rynku modeli foteli fryzjerskich znajdziemy fotele na pompie gazowej lub hydraulicznej. Zaletą tych pierwszych jest niska cena. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby klienci opuszczali nasz salon zadowoleni, powinniśmy wybrać fotel na pompie hydraulicznej, który jest bardziej komfortowy. Kupując fotel do salonu zwróćmy uwagę na kolor obicia – aby stworzyć spójną całość powinien on pasować do ogólnej kolorystyki, którą wybraliśmy dla swojego salonu. Jeżeli fotel nie ma fabrycznie zamontowanego podnóżka, koniecznie trzeba dokupić oddzielny.

Myjka

Trudno sobie wyobrazić salon fryzjerski, w którym nie ma profesjonalnej myjki. Wybierając myjkę zwróćmy uwagę, aby była ona nie tylko wygodna dla klientów, ale także elegancka. Powinna być wykonana z trwałego materiału (niekoniecznie tylko z porcelany) i mieć ergonomiczny kształt. Myjki fryzjerskie dostępne są w wielu kolorach, bez trudu znajdziemy więc taką, która będzie pasowała do kolorystyki salonu.

Kupując wyposażenie do salonu pamiętajmy także o meblach do poczekalni.

Dodaj komentarz