Wchodzimy w Nowy Rok

Wchodzimy w Nowy Rok

Z Wigilią związanych jest mnóstwo wierzeń i przesądów, do których w wielu domach przywiązuje się wagę do dzisiaj. Podobnie jest z Nowym Rokiem i wieczorem sylwestrowym. Zobaczmy o czym pamiętać, aby zapewnić sobie szczęście i powodzenie.

Co zrobić, aby nigdy nie zabrakło nam szczęścia?

Przede wszystkim nigdy nie należy sprzątać w Sylwestra. Przesądy mówią, że wraz z kurzem wymiatamy bowiem szczęście. Aby odgonić biedę i zapewnić sobie dostatek, należy zatroszczyć się o to, aby w Sylwestra lodówka była porządnie zaopatrzona. Aby zapewnić sobie pomyślność, należy o północy nakręcić zegar. Pierwsze minuty Nowego Roku to z kolei czas, kiedy najstarsza osoba w rodzinie powinna szeroko otworzyć okno bądź drzwi. Tym samym to, co stare i niepotrzebne opuści do domostwo, a do domu wlecą życzliwe nam duchy.

Co zrobić, aby zostawić za sobą stare problemy?

Z pewnością każdy chciałby zostawić swoje zmartwienia i problemy w roku, który się kończy. Aby tak się stało, należy je wszystkie spisać na czerwonym papierze. Następnie w Sylwestra rozpalamy ognisko i wrzucamy w ogień zapisaną kartkę.

Co zrobić, aby nigdy nie zabrakło nam pieniędzy?

Przede wszystkim 31 grudnia wkładamy do portfela łuski z karpia, którego jedliśmy w Wigilię. To najstarszy zwyczaj, który znany jest od lat. Co więcej, nie brakuje osób, które są mu naprawdę wierne. Przesądy nakazują, aby przed końcem Starego Roku pozbyć się wszystkich długów. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że w Nowym Roku towarzyszyć będą nam poważne problemy finansowe.

Co zrobić, aby cieszyć się powodzeniem u płci przeciwnej?

Sylwester to wieczór, w który należy szczególnie zatroszczyć się o to, jak wyglądamy. Warto postawić na nowe ubrania – można nawet nie odcinać od nich metki. W ten prosty sposób zapewnimy sobie powodzenie u płci przeciwnej na cały rok, który nadchodzi wielkimi krokami.

Wierzeń związanych z Sylwestrem i Nowym Rokiem jest oczywiście więcej. Wymieniliśmy te najbardziej popularne. Bez wątpienia warto poświęcić nieco czasu, aby poznać je bliżej.

Dodaj komentarz