Ubezpieczamy szyby

Ubezpieczamy szyby

W samochodzie jest wiele różnorodnych elementów, które możemy zaliczać do części eksploatacyjnych, elementów wyposażenia, konstrukcji, podwozia… Możliwe jest tworzenie całej masy podziałów, ale jeśli chodzi o nasze koszty eksploatacyjne, mamy w zasadzie trzy rodzaje części: te, które się nigdy nie zniszczą, te, które trzeba regularnie wymieniać oraz te, które powinny służyć nam bez ograniczenia czasowego, ale w praktyce ich uszkodzenia się zdarzają, a ich efekty bywają bardzo bolesne. Przykładem ostatniego z tych elementów są szyby samochodów osobowych, które teoretycznie się nie zużywają i powinny spokojnie przeżyć samochód, wymagając jedynie kosmetycznego polerowania po kilkunastu latach. W rzeczywistości jednak wystarczy jeden mały kamyk wystrzelony spod kół innego pojazdu, by szyba była do wymiany. Dlatego warto się ubezpieczyć.

Specjalne ubezpieczenie dla szyb

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje specjalne ubezpieczenie szyb. Jest to rodzaj pakietu autocasco, który jest przeznaczony tylko do pokrywania strat związanych z szybami. Jaki sens ma oferowanie dodatkowego ubezpieczenia w stosunku do elementu, który normalnie jest pokrywany przez autocasco? Powodów jest kilka.

Ubezpieczenie szyb – na co warto zwrócić uwagę?

Niektóre ubezpieczalnie nie obejmują szyb swoim standardowym ubezpieczeniem i każą za nie dopłacać, co w efekcie oznacza, że kupujemy dodatkowe ubezpieczenie i tak. Zazwyczaj ubezpieczenie szyb wliczone w inne pakiety ubezpieczeniowe jest dość drogie. Do tego jeśli nie chcemy kupować całego pakietu ubezpieczeniowego, wystarczy że zabezpieczymy tylko szyby. Jest to szczególnie istotne w przypadku pojazdów, do których szyby kosztują prawdziwą fortunę, a takich jest całkiem sporo.

Warto zauważyć też, że uszkodzenia szyb niektórym kierowcom zdarzają się dość często, przez co przy normalnym autocasco byliby cały czas kierowcami szkodowymi bez zniżek. W przypadku osobnego ubezpieczenia nie trzeba się tym przejmować, ponieważ szkody spowodowane w samych szybach nie są wliczane do szkodowości kierowcy i nie traci się zniżek.

Chcesz sprawdzić atrakcyjną ofertę ubezpieczenia szyb? Znajdziesz ją na https://mtu24.pl/ .

Dodaj komentarz