Przyprawy do pizzy

Przyprawy do pizzy

Wywodząca się z kuchni włoskiej pizza jest daniem niezwykle lubianym. Chętnie sięgają po nią zarówno młodzi, jak i starsi. Idealnie sprawdza się jako przekąska, może być również daniem głównym. Popularność pizzy w naszym kraju jest ogromna. Pizzerie znajdziemy w każdym mieście.

Przykładem jest Gdańsk. Aby przekonać się, jak wiele pizzerii w nim działa, wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „pizza Gdańsk”. W naszym artykule zaprezentujemy najpopularniejsze przyprawy do pizzy, które z tym włoskim daniem doskonale się komponują.

Przyprawy do pizzy

Tymianek

To zioło, które na pizzy sprawdza się świetnie. Charakteryzuje się ciepłym aromatem, który świetnie współgra z bazylią i czosnkiem. Tymianek ma odświeżający smak, co w przypadku pizzy jest idealne.

Oregano

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić pizzy bez dodatku oregano. To niezwykle aromatyczne zioło, które sprawia, że pizza zyskuje unikatowy posmak. Warto jednak pamiętać, że należy dodawać je ostrożnie i z umiarem. W zbyt dużej ilości sprawi, że pizza będzie po prostu gorzka.

Bazylia

To kolejne zioło, które w pizzy sprawdza się doskonale. Ma silny, słodko – ostry aromat. Sprawia, że pizza zyskuje nieco orzeźwienia, a jednocześnie wyjątkowego zapachu. Bazylia świetnie komponuje się z sosem pomidorowym, który jest obowiązkowym dodatkiem do każdej pizzy.

Czosnek

To kolejny obowiązkowy wręcz dodatek do każdej pizzy. Czosnek sprawia, że pizza zyskuje specyficzny aromat. Jednocześnie dodaje nieco ostrości. Sięgając po czosnek, należy zachować umiar. Zbyt duża ilość czosnku zabije bowiem smak pozostałych dodatków do pizzy.

Kolendra

Z pewnością mało kto wie, że do pizzy można śmiało dodawać kolendrę. To zioło o bardzo charakterystycznym smaku, który nie wszystkim odpowiada. Doskonale komponuje się jednak z ostrymi przyprawami, podkreślając ich aromat. Dodawać do pizzy można zarówno kolendrę mieloną, jak i całe ziarna.

Wymienione dodatki świetnie pasują do praktycznie każdej pizzy. To właśnie one sprawiają, że pizza jest daniem pełnym aromatu i wyjątkowego smaku. Bez przypraw pizza nie byłaby taka sama.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-c-h-alfa-gdansk

Dodaj komentarz