Ubezpieczenie nieobowiązkowe: polisa NNW dla kierowcy

Ubezpieczenie nieobowiązkowe: polisa NNW dla kierowcy

W ofercie firm ubezpieczeniowych, które obecnie działają na terenie naszego kraju znajduje się nieobowiązkowe ubezpieczenie NNW komunikacyjne. Adresowane jest ono do wszystkich kierujących pojazdami, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się polisie NNW bliżej.

Kogo ubezpieczenie NNW obejmuje ochroną?

Wyraźnie trzeba podkreślić, że polisa NNW to ochrona nie tylko kierowcy, ale również jego pasażerów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że liczba pasażerów musi być zgodna z tą dopuszczoną w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli pasażerów będzie więcej, ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia w momencie zdarzenia.

W jakich sytuacjach działa ubezpieczenie?

Oczywiście dokładne sytuacje, w których można liczyć na wypłatę świadczenia są zawsze podane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Na ogół jednak polisa działa nie tylko w przypadku zdarzeń podczas jazdy na drodze, ale również w czasie postoju i zatrzymania. Na wypłatę świadczenia można liczyć również wówczas, gdy zdarzenie miało miejsce podczas wysiadania z samochodu bądź wsiadania do niego.

Ubezpieczenie nieobowiązkowe: polisa NNW dla kierowcy

Czy NNW komunikacyjne jest drogie?

Wyraźnie trzeba zaznaczyć, że nie jest to ubezpieczenie drogie. Ale ostateczna cena jest zawsze uzależniona jest zakresu ochrony, na jaki się zdecydujemy, a także sumy ubezpieczenia. Im będą one większe, tym na wyższe koszty musimy się nastawić.

NNW online

Ci, którzy chcą wykupić ubezpieczenie NNW, ale nie chcą tracić czasu mogą zdecydować się na tak zwane NNW online. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę i wypełnić wymagane dane, aby w ciągu zaledwie kilku minut cieszyć się polisą. Dla wielu osób jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wykupywanie polisy w oddziale firmy ubezpieczeniowej. Pozwala bowiem uniknąć niemałej straty czasu związanej z konieczności dotarcia do firmy.

NNW komunikacyjne to polisa, która na pewno może się przydać. Większość kierowców nie bierze pod uwagę tego, że może przydarzyć im się wypadek. Tymczasem trzeba pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami i czasami nie z własnej winy możemy stać się uczestnikami wypadku drogowego. A wówczas NNW może bardzo się przydać.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Dodaj komentarz