Popularne kwiaty cięte

Popularne kwiaty cięte

Prowadząc kwiaciarnię musimy zadbać o to, aby znalazły się w niej popularne, chętnie kupowane kwiaty cięte. Jakie z kwiatów dostępnych w sezonie letnim cieszą się największą popularnością w naszym kraju?

Do najbardziej popularnych kwiatów ciętych, które dostępne są w polskich kwiaciarniach w sezonie letnim zaliczamy:

    • frezje;
    • cantedeskie;
    • dalie;
    • anturium;
    • piwonie.

Frezje

Są bardzo delikatne. Charakteryzują się pięknym, stosunkowo mocnym zapachem. Ojczyzną frezji jest Przylądek Dobrej Nadziei, rosną także w regionach położonych na południu kontynentu afrykańskiego. Ich kwiaty mogą mieć kolor biały, różowy, liliowy, żółty. Na giełdach kwiatowe frezje dostępne są już w lutym.

Cantedeskie

Bardziej znane są pod nazwą „kalle”. Ich ojczyzną jest Afryka. Ich nazwa pochodzi od nazwiska włoskiego botanika Giovanniego Zantedeschi. Są niezwykle eleganckie. Na giełdy kwiatowe przywozi się je z Holandii, są więc dostępne w sprzedaży praktycznie przez cały rok. Najtańsze są cantedeskie w kwietniu, kiedy zaczyna się szczyt sezonu. Później ich cena systematycznie staje się coraz wyższa. Cantedeskie to kwiaty wyjątkowo trwałe występujące w mnóstwie kolorów.

Dalie

To kwiaty, które świetnie znamy z przydomowych ogrodów. Do Europy przywędrowały z Meksyku w XVIII wieku. Można z nich stworzyć wiele kompozycji. Dalie coraz częściej wykorzystywane są do wykonywania bukietów i dekoracji ślubnych. Mają bardzo różnorodną formę kwiatów, występują w ogromnej palecie barw. Świetnie komponują się ze słonecznikami, ale równie dobrze wyglądają pojedynczo. Są stosunkowo trwałe.

Anturium

Ojczyzną anturium jest Ameryka Południowa. W stanie naturalnym rosną na terenie Brazylii, Panamy i Kolumbii. Zachwycają swym majestatycznym, niezwykle eleganckim wyglądem. Dostępne są w kolorze czerwonym, białym, kremowym, zielonym. Są bardzo trwałe.

Piwonie

Podobnie, jak dalie są chętnie uprawiane w ogrodach. Coraz częściej jednak wykorzystują je także floryści. Ojczyzną piwonii jest Japonia. Można je łączyć w kompozycjach z innymi kwiatami.

Dodaj komentarz