Piły ścienne. Jakie wybierać?

Piły ścienne. Jakie wybierać?

Do szerokiego zakresu prac budowanych wykorzystywane są powszechnie piły ścienne. Aby jednak były one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele zmiennych.

Jaką piłę wybrać?

Dobrej jakości piły ścienne powinny być przede wszystkim wygodne. To oznacza, że ma ona być wyposażona w lekkie, nieutrudniające pracy komponenty. Atutem nowoczesnych pił ściennych jest przede wszystkim lekka oraz łatwa w obsłudze osłona tarczy. Piła powinna się też dać szybko zmontować oraz zdemontować, dzięki czemu praca tym urządzeniem będzie łatwiejsza i szybsza. Dodatkowo w tym takim przypadku będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli chodzi o sam transport piły na plac budowy. Im większe zatem jej zalety konstrukcyjne, pozwalające na jej składanie i rozkładanie, tym większy komfort pracy. Sama piła nie powinna mieć zbyt dużej liczby przewodów. To znowu znacząco wpływ na nasz komfort pracy z nią. Zredukowana ilość przewodów koniecznych do podłączenia do liczby dwóch przewodów sprawia, że montaż jest łatwy i możliwy do zrealizowania bez pomocy innych osób. Ostatecznie upewnijmy się, że piła posiada mocny silnik, który gwarantuje nam dużą wydajność cięcia.

Do czego jej używać

Piły ścienne przede wszystkim można wykorzystywać do szeroko rozumianych prac budowlanych takich jak cięcie betonu zbrojonego, muru oraz pozostałych materiałów budowlanych. Są też bardzo przydatne, jeśli chodzi o demontaże, rozbiórki oraz wszelkie przebudowy, jakie mają miejsce w budownictwe. Niektóre, nieco mniejsze i tańsze modele, mogą być wykorzystywane, jeśli chodzi o wiercenie otworów w drzwiach, oknach oraz szybach. Piła powinna być jednak dobrana do naszych potrzeb, a także do materiału, który będzie nią potraktowany. Pod tym kątem dobieramy nie tylko model piły, ale też moc jej silnika. Im jest on silniejszy, tym większy komfort pracy, ale w wielu przypadkach nie będziemy potrzebowali silnika o tak dużej mocy. Tym samym wydamy niepotrzebnie pieniądze na model, który nie będzie nam potrzebny.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Dodaj komentarz