Ochrona przed słońcem i pielęgnacja włosów

Jak uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia OC

Większość z nas cieszy się nadejściem lata „Nareszcie ciepło,  nareszcie świeci słońce!”, słyszymy. Ochrona skóry jest dzisiaj  oczywistością . Ale co jest z włosami? Nie potrzebują one specjalnej ochrony?  Wyblakłe kolory,  szorstkie struktury i rozszczepione koniuszki!

Włosy są wystawione bezlitośnie słońcu

Ochrona przed słońcem i pielęgnacja włosówAle one są także bardzo wrażliwe, tak samo jak skóra!Praktycznie nie są  chronione. Aby to zmienić podążaj za naszymi poradami  i wskazówkami  odnośne ” włosów i słońca”: Większość ludzi nie wie, co dzieje się z włosami, kiedy  są nadmiernie eksponowane na słońcu . To wiąże się z tym, że uszkodzone włosy nie bolą. Za dużo słońca niszczy warstwę kreatyny włosów, następnie zostaje uszkodzona warstwa pigmentu  i włosy stają się wyblakłe. Poza tym wykazują uszkodzone włosy chropowatą warstwę naskórka. To prowadzi dalej do  wysuszania i łatwego pękania włosa. Koniuszki włosów zamieniaką się w słomę. Obecnie jest dostępna cała grupa produktów  , które temu przeciwdziałają. One zaczyna się z produktami  ochrony przeciw UV promieniowaniu  podczas pobytu na słońcu i sięga do produktów  po pobycie na słońcu. Najważniejsza jest ochrona przeciw słońcu w południe  tzn. między 11.00 a 15.00 godziną : Najlepsza ochrona włosów jest też bardzo banalna: po prostu chustka.

Ona czyni prawdziwe cuda!

Nie jest istotne czy to jest chustka, czy kapelusik  . Prawidłowe pokrycie głowy  chroni przed wysychaniem , przed działaniem promieni słonecznych i przed oparzeniami włsów. Stykają się włosy z wodą słoną lub chlorowaną , konieczne jest spłukanie wodą czystą . Sól odciąga włosom wilgoć i tłuszcz. Wysycha ona na włosach pojawiają się kryształy , które działają jak maluteńkie punkty zapalne . UV promieniowanie i  działanie gorąca zostają wzmocnione. Łamliwe i suche włosy  oraz podrażniona skóra głowy są tego następstwem. Również pozostałości chloru  nie są dobre dla głowy i włosów  i je podrażniają.  Myjesz włosy zimną wodą, utrzymują one ich połysk i są bardziej odporne. Bardzo korzystne są delikatne szampony po przebywanu na słońcu . One wymywają chlor i sól  i przywracają włosom wilgoć.

Dodaj komentarz