Narzędzia do obróbki glazury

Narzędzia do obróbki glazury

Od lat bardzo popularnym materiałem na ściany i podłogi w kuchniach i łazienkach są ceramiczne kafelki. Jakiś czas temu ceramiczne kafelki trafiły także na salony. Efekt estetyczny, jaki zostanie osiągnięty poprzez zastosowanie tego materiału zależy przede wszystkim od dwóch czynników. Po pierwsze liczy się wiedza i umiejętności praktyczne glazurnika, a po drugie liczą się używane przez niego narzędzia do obróbki glazury.

Narzędzia do obróbki glazury

Jakich narzędzi używać do obróbki glazury?

W trakcie układania glazury czy terakoty nie da się położyć ich tak, aby pojedyncze płytki nie wymagały docięcia czy wycięcia otworów. Narzędziami, które umożliwiają wyjątkowo dokładne i precyzyjne przycięcie ceramicznych kafelków do wymiarów, które są nam potrzebne należą przecinarki do glazury. Narzędzia te są uniwersalne, sprawdzą się także wtedy, gdy zachodzi konieczność docięcia terakoty i gresu. W sklepach dostępne są bardzo różne modele przecinarek. Do wyboru mamy zarówno przecinarki ręczne jak i elektryczne. Ręczne przecinarki do glazury to narzędzia, które są wyjątkowo proste w obsłudze. Ich działanie jest tak proste, że nie trzeba być glazurnikiem z wieloletnim doświadczeniem, aby poradzić sobie z ich obsługą. Ręczną przecinarkę wyróżnia niewielka waga oraz stosunkowo małe gabaryty. Jest to więc urządzenie, które z łatwością przeniesiemy w inne miejsce. Z uwagi na to, że są one zasilane pracą naszych mięśni, mają naprawdę szerokie możliwości wykorzystania. Po ręczne przecinarki możemy sięgnąć wtedy, gdy chcemy przeciąć ceramiczne kafelki o minimalnej szerokości 50 mm.

Jaką przecinarkę kupić?

Oprócz przecinarek ręcznych na rynku dostępne są także elektryczne, które doskonale radzą sobie z cięciem nawet wielokoformatowych płytek. Umożliwiają one także cięcie po skosie. Wybór właściwej przecinarki zależy od naszych możliwości finansowych oraz od tego, jak będziemy ją wykorzystywać. Jeśli zamierzamy korzystając z niej tylko przy okazji remontu we własnym domu, nie kupujmy drogiej przecinarki elektrycznej. Przecinarki do glazury możesz kupić na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Dodaj komentarz