Rodzaje narzędzi do polerowania betonu

Rodzaje narzędzi do polerowania betonu

Polerowanie jest procesem polegającym na obróbce powierzchni, aż do uzyskania jej całkowitej gładkości. Może ono być jednym z etapów wykończenia różnych materiałów budowlanych i remontowych, ale i posłużyć do renowacji i czyszczenia powierzchni. Do wykonania takich prac potrzebne są odpowiednie narzędzia do polerowania.

Rodzaj narzędzi do wykonania procesu polerowania

W zależności od tego, jaki rodzaj zabrudzeń chcemy usunąć z betonu oraz jako typ materiału podłoża zamierzamy szlifować, inne narzędzia będą nam potrzebne. Polerowanie pozwoli na usuwanie klejów do glazury, czy klejów o strukturze tworzyw sztucznych i klejów winylowych. Umożliwi zdarcie warstwy farby i cienkiej lub grubej warstwy epoksydowej.

Narzędzia do polerowania mogą być dostosowane pod kątem szlifowanego podłoża do takich powierzchni jak:

·       uszkodzony, popękany beton,

·       beton twardy,

·       średnio twardy beton,

·       beton miękki,

·       beton częściowo wypolerowany itp.

Czym różnią się poszczególne narzędzia do polerowania?

Twardość spoiwa oraz grubość ziarna to dwie podstawowe cechy różnicujące narzędzia do szlifowania i polerowania betonu. Typowy osprzęt, jaki wykorzystywany bywa do posadzek betonowych w procesie polerowania na ogół wykonany jest z miękkich mieszanek spoiwa z drobnym ziarnem. W wielu przypadkach narzędzia do polerowania różnią się od siebie także pod względem ilości segmentów ściernych.

Narzędzia dysponujące częściowym uzbrojeniem szybciej pozwolą nam na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni betonu, ale nie wyrównają jej całkowicie. Dlatego eksperci radzą, aby do polerowania posadzek betonowych wykorzystywać także w pełni uzbrojone dyski w narzędziach o twardym spoiwie i grubym ziarnie. Najpierw powinno się szlifować powierzchnię posadzki osprzętem gruboziarnistym, a później usunąć wyraźne zarysowania przy użyciu drobnoziarnistych tarcz. Zmiana narzędzi i wykorzystywanie ich łącznie pozwoli na osiągnięcie wystarczająco równej, wypolerowanej posadzki.

 Narzędzia do polerowania kupisz na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/

Dodaj komentarz