Modne kolory ścian

Modne kolory ścian

Każdy, kto urządza mieszkanie staje przed koniecznością wyboru koloru ścian. Trzeba pamiętać, że wpływają one istotnie na charakter wnętrza, optycznie go również kształtują. Moda w tym względzie nie zmienia się zbyt często. Zobaczmy, jakie obecnie są modne kolory ścian.


Barwy nawiązujące do natury

Od kilku sezonów obserwuje się powrót do tego, co naturalne. Chętnie sięgamy po drewno, które wykorzystywane jest już nie tylko do wykończenia podłogi. Odbiło się to także na kolorach ścian. Dzisiaj trendy są te barwy, które określić można jako kolory ziemi i natury. Jeśli chcemy mieć modnie pomalowane mieszkanie, koniecznie musimy zdecydować się na jeden z następujących kolorów:
• beż
• ecru
• biel
• odcienie szarości
• lekka żółć
• delikatna zieleń
Takie barwy dają duże możliwości, jeśli chodzi o dobór dodatków.

Kolory mocne i intensywne

Drugi trend, który także utrzymuje się już kilka sezonów to ściany w intensywnych, bardzo nasyconych barwach. Hitem są ściany czarne i czerwone. Podobnie te w kolorze fuksji. Trzeba jednak pamiętać, że takie kolory nie sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Jeśli nasze M jest naprawdę niewielkie, lepiej postawić na rozwiązania opisane powyżej. Ciemne, nasycone kolory sprawiają bowiem, że wnętrze wydaje się być optycznie mniejsze niż jest w rzeczywistości. W efekcie takie kolory zarezerwowane są wyłącznie dla posiadaczy mieszkań naprawdę dużych.

Styl loft

Trzeci trend, który dopiero wkracza do polskich mieszkań to nawiązanie do popularnych zwłaszcza w Nowym Jorku loftów. W efekcie na ścianach pojawia się intensywna szarość, która ma imitować beton. To propozycja dla miłośników pomieszczeń dość surowych i chłodnych. Takie ściany wymagają odpowiednich dodatków, które optycznie chociaż trochę ocieplą wnętrze. W przeciwnym razie mieszkanie będzie sprawiało wrażenie hali przemysłowej. A to już nie każdemu będzie odpowiadać.

Dobrze dobrany kolor ścian sprawi, że mieszkanie nabierze niezwykłego wyglądu. Dlatego nigdy nie powinno się pochopnie wybierać barw, jakie mają zdobić nasze ściany.

Zobacz też modne kolory ścian 2018 Duluxa: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/modne-kolory-%C5%9Bcian-2018

Dodaj komentarz