Lato, słońce, rozdwajające się końcówki włosów – ale proszę bez silikonu!

Farbowanie siwych włosów

Letni sezon wakacyjny jest  czymś innym, aniżeli wypoczynkiem, dla naszych włosów: działanie słońca uszkadza strukturę włosa od wewnątrz , wiatr, chlor i woda morska wżerają się w nasze włosy i je wysuszają dodatkowo, obok gorąca: zdrowy połysk  znika, końcówki są łamliwe i intensywny kolor należy do przeszłości.

Zmęczone, matowe, podobne do słomy włosy z rozdwojonymi koniuszkami  – to jest rezultat naszego urlopu , szczególnie jeśli masz włosy farbowane. Teraz konieczna jest dodatkowa porcja pielęgnacji – i  najlepiej bez szamponów i kuracji zawierających silikon , bo to może pozostawić długotrwałe szkody! Jeśli są te substancje zawarte są to najczęściej: przeróżne  Dimethicone, Cyclomethicone, Amodimethicone, Dimetylopolisiloksan, Quaternium 80 i wiele więcej. Silikony  układają się jak ” filmek” na Twoich włosach i sprawiają, że one błyszczą. To wygląda tylko na początku ładnie – z czasem niszczą się włosy coraz bardziej. W naturalny sposób są silikony nie do pokonania. Każde następne mycie włosów wzbogaca ich zawartość we włosach ( i na skórze głowy) .

Włosy stają się ciężkimi , wiszą tylko na głowie

Brakująca objętość  i zapadające sęą fryzury są tego następstwem. Jedyna rada – użycie preparatów wolnych od silikonu ( możliwe tylko wtedy, gdy nie jesteś uzależniona od tego efektu)  – ale jak pozbyć się silikonu ? Jednym z rozwiązań są tzw. „Clearing Shampoos“ , które wymywają silikon. Te bardzo drogie szampony zawierają substancje myjące  – tenzydy, te same jak w proszku do prania – i te ponownie niszczą włosy… Więc co dalej robić?-szczególnie : nie przeciążać włosów. Farbowanie, prostowanie, codzienne mycie gorącą wodą, suszenie suszarką  i ciągłe układanie fryzury  – to nic dobrego dla włosów. Reguła druga: żadne radykalne diety i dużo białka w pokarmie . Reguła trzecia: włosy potrzebują kurację – i ta może być przeprowadzona z pomocą środków domowych. Np. proszę ubić białko  na sztywno , dodać trochę soku cytrynowego , wymieszać i pozostawić na 15 minut.

To pomaga przywrócić włosom ich naturalny połysk

Albo olej oliwny  wmasować w koniuszki , owinąć głowę ręcznikiem  i pozostawić do zadziałania. Lub wypłukać piwem  ( nie zmywać – zapach zanika szybko i pozostają nowe, błyszczące włosy). Zgnieciony banan można w połączeniu  z łyżką olejku migdałowego włosy wygładzić i ułatwić ich rozczesanie… Istnieje tak dużo środków i kombinacji, które są dyskutowane w przeróżnych blogach. Najlepszym jest jednak pomoc profesjonalisty: fryzjerzy i/lub firmy  proponują środki pielęgnacyjne  dla jasnych, ciemnych, słabych  i mocnych, prostych i kręconychy  włosów… często ze wspaniałymi rezultatami . Ale prawdę powiedziawszy: achkolwiek silikon  przy codziennym myciu włosów jest nie do zaakceptowania -użyty jednorazowo  w międzyczasie ma niewiele przeciwwskazań. I jedno działanie odnośnie czesania, suchości , połysku  i odporności – jest sensacjonalnym.

Dodaj komentarz