Kwiatek z sąsiedztwa

Kwiatek z sąsiedztwa

Zastanawiasz się nad otwarciem kwiaciarni? Lokalizacja kwiaciarni automatycznie generuje jej konkretnego klienta bądź ich brak.

Różne lokalizacje

Ta zlokalizowana na bazarku nie wymaga dużej inwestycji początkowej, ale klienci, którzy będą ją odwiedzać, do najbogatszych też najprawdopodobniej należeć nie będą. Będą to głównie osoby starsze, które kwiaty kupują jedynie kilka razy w roku. Z kolei kwiaciarnia w centrum handlowym zapewnia przepływ wielu potencjalnych klientów, również tych z zasobnym portfelem. Warto również zastanowić się nad otwarciem kwiaciarni przy ruchliwej ulicy, w samodzielnym budynku. Koszty inwestycji są niższe niż w galerii, a lokalizacja, jeśli z punktu handlowego jest atrakcyjna, czyli w okolicy jest ciągły ruch i przepływ ludzi, również warta rozpatrzenia. Czynsz za wynajem powierzchni w tego typu lokalizacji to około 5 tys. zł za 40-metrowy lokal. Za tę samą powierzchnię w centrum handlowym trzeba zapłacić 10 tys. zł. Lokalizacja kwiaciarni ma wpływ nie tylko na sprzedaż wynikającą z ilości zbywanego towaru, przekłada się również na rodzaj towaru, którym będą zainteresowani klienci. Lokalizacja jest nierozerwalnie związana z ludźmi, którzy zamieszkują dany teren, a więc z grupą docelową klientów naszej kwiaciarni. Na okolicznych osiedlach mieszkają młode, wykształcone osoby, rodziny z małymi dziećmi, które żyją szybko, aktywnie.

Oferta kwiaciarni, a jej lokalizacja

Wpływa to na naszą ofertę, co bez wątpienia stanowi bardzo ważną kwestię. Wiązanki z przewiązaną czerwoną błyszczącą wstążką, przyozdobione asparagusem w oczach takiego klienta są staroświeckie. Nasz klient ceni oryginalność i bycie na czasie. Takie też muszą być nasze bukiety. Kwiaty wysyłka znajduje się w ofercie wielu dostępnych na rynku kwiaciarni i bez wątpienia stanowią bardzo ważną kwestię. Pamiętając o tak istotnych sprawach możemy być pewni, że znacząco wpłyniemy na wybór najlepszego wariantu pośród wszystkich dostępnych na rynku. Możemy być pewni, że dokonując wyboru znacząco wpłyniemy na oszczędność czasu. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z tego typu faktu.

Dodaj komentarz