Jakie kremy z filtrem dla dziecka?

To musisz wiedzieć?

Filtry mineralne pozostają na powierzchni skóry i reflektują promieniowanie. Ogólnie, są środki z filtrami mineralnymi lepsze dla dzieci, które chorują na choroby skóry, jak atopowe zapalenie lub alergie. Jako że nie wnikają w skórę, nie podrażniają jej dodatkowo. Wiele filtów chemicznych stoi pod zarzutem działania jak hormony w organiźmie dziecka.

Certyfikowane kosmetyki naturalne stawiają na filtry mineralne

Ono są trudniej do  wcierania i powodują pojawienie się białej warstwy na skórze , która jest widziana  przez wielu jako  przeszkadzająca . Ale za to od razu widać czy krem naprawdą został wsządzie naniesiony. Również przy filtrach mineralnych nie zostały wyjaśnione wszystkie pytania. One zawierają często nanocząstki . Nanocząstki są 1 – 100 nanometrów małe. Jeden nanometr to milionowa część milimetra. Dla porównania: ludzki włos ma grubość około 80000 nanometra. Według ostatnich badań naukowych, uważane są nanocząstki naniesione na skórę za bezpieczne, jeśli ich koncentracja z 25% jest użyta w UV filtrze, to potwierdził Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów przy Komisji Europejskiej. Niebezpieczne są nanocząstki, jednak jeśli dotrą do płuc. Tam mogą wywoływać zapalenia, a nawet cięższe schorzenia. Jeśli chcesz być naprawdę pewnym najlepiej, jest stosowanie kremów i balsamów, a nie dezodoranty. Od roku 2013 muszą nanocząstki być bardzo dokładnie oznakowane na liście zawartych składników. Na zakończenie ogólna wskazówka: Upewnij się, że Twoje dzieci piją bardzo dużo , jak się bawią na słońcu. Zawsze postaw coś do picia. najlepsza jest woda , niesłodzone soki owocowe lub herbaty ziołowe jak i rozcieńczone soki owocowe.

Nie zapomnij:

Dzieci muszą być starannie chronione przed słońcem, ponieważ oparzenia słoneczne w dzieciństwie powodują najwięcej szkód. Z każdym oparzeniem wzrasta niebezpieczeństow pojawienia się raka skóry. Porad urodowych nigdy dość. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś ubrudzić całą powiekę malując rzęsy lub nie do końca wychodzi Wam równa linia, mamy dla Was kilka wskazówek. Przedstawimy zarówno domowe sposoby, jak i gotowe produkty – dla tych bardziej leniwych. Nasze porady pomogą zachować twarz, a przede wszystkim ładny makijaż, a nawet paznokcie. Przedstawimy różne alternatywy, spośród których na pewno wybierzecie coś dla siebie.  Marzeniem każdej kobiety jest, by wstać rano i wyglądać niczym z okładki. Niestety, musimy Was i siebie rozczarować – to jest niemożliwe. A jeszcze gorsze w tym wszystkim to, że często w pośpiechu tusz nam się odbije, albo kreska nie wyjdzie tak jak powinna. Smutne, ale prawdziwe. Istnieją jednak pewne sposoby, by ułatwić sobie wykonywanie makijażu, a nawet zapobiec niepotrzebnym wpadkom. Być może są już Wam znane, ale mamy nadzieję, że nie wszystkie i uda nam się Was  trochę zaskoczyć. Ważne też, by przy zmaganiach o piękny wygląd, zachować spokój i cierpliwość. Nawet w kryzysowych sytuacjach skupić się na tym, żeby wyglądać nieskazitelnie, bez konieczności robienia poprawek. Być może wtedy poranki staną się łatwiejsze, choć zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe.

Dodaj komentarz