Jakie kolory wybrać na ściany w sypialni?

Jakie kolory wybrać na ściany w sypialni?

Sypialnia to bardzo intymna część naszego domu. Klimat, który w niej panuje powinien sprzyjać wypoczynkowi i zapewnić nam dobry sen. Bardzo ważne jest więc wybranie odpowiedniej kolorystyki do tego pomieszczenia. Nie wszystkie barwy jednakowo sprzyjają relaksowi.

Sypialnia w stylu klasycznym

W sypialni urządzonym w stylu klasycznym dobrze sprawdzą się spokojne zestawienia kolorystyczne i spokojne kolory. Idealne kolory w takiej sypialni to: mięta (jest ciepła, ale jednocześnie orzeźwiająca), jasne odcienie błękitu (ładnie komponują się z białymi dodatkami), pudrowy róż (chętnie wybieranym nie tylko do sypialni w stylu klasycznym, ale także romantycznym), beż (jest neutralny, dobrze łączy się z innymi kolorami), szarości i tradycyjna sypialnia w bieli.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

Oczywiście ściany w sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym także możemy pomalować farbami w kolorach, które zaproponowaliśmy wyżej. Coraz częściej jednak do nowocześnie zaaranżowanych sypialni wybierane są bardziej zdecydowane kolory. Kolorystka jest bardziej odważna, często właściciele sypialni urządzonej w nowoczesnym stylu decydują się na pomalowanie jednej ściany w innym, kontrastowym kolorze. Do sypialni w stylu nowoczesnym możemy wybrać na przykład intensywne odcienie koloru zielonego.

W roku 2017 instytut Pantone ogłosił kolorem roku greenery. Ten odcień zieleni dominuje nie tylko w ubraniach, ale także w aranżacji wnętrz. Pomalowanie ścian sypialni w tym kolorze to bardzo dobry pomysł. Do minimalistycznego wystroju sypialni w stylu nowoczesnym będzie pasował także rześki kolor turkusowy. Odważni mogą też wybrać odcienie czerwieni. Ale kolor ten jest bardzo energetyczny, na wszystkich ścianach może być męczący. Lepiej więc pomalować tylko jedną ścianę. Do sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym możemy wybrać także szarości. W tym jednak przypadku postawmy na ciemne odcienie.

Wybierając kolor farby do swojej sypialni, powinniśmy mieć na uwadze jej wielkość. Odpowiednio dobrane barwy mogą optycznie zmienić jej proporcje.

Dodaj komentarz