Jakich artykułów potrzebujesz, gdy zamieszka z tobą kot?

Jakich artykułów potrzebujesz, gdy zamieszka z tobą kot?

Większość z nas bardzo lubi koty; stąd też należą one do zwierząt, które chętnie adoptujemy czy kupujemy. Zanim jednak do naszego domu przybędzie nowy domownik, koniecznie musimy odwiedzić sklep zoologicznych. Musimy skompletować dla kota wyprawkę.

Artykuły dla kotów, które musisz kupić

Wybierając się na zakupy nie można zapomnieć przede wszystkim o kuwecie oraz żwirku. Kuwety należą do tych artykuły dla kotów, które należy zakupić w pierwszej kolejności, gdy nasz kot będzie niewychodzący. Wybór kuwety wbrew pozorom może okazać się bardzo trudny, gdyż w każdym sklepie zoologicznym do wyboru są kuwety różniące się nie tylko ceną. Do wyboru są takie, proste kuwety odkryte. Aby żwirek nie wysypywał się z wnętrza kuwety do niektórych modeli dodana została specjalna ramka. Więcej miejsca zajmują kuwety kryte. Kosztują one więcej od tych pierwszych, ale są bardziej niż one higieniczne; mimo wyższej ceny są więc kupowane bardzo chętnie. Jeśli chodzi o żwirek do wyboru są tradycyjne żwirki bentonitowe (zbrylające), silikonowe i roślinne. Żwirki dostępne są w opakowaniach różnej wielkości, różnią się także ceną. Nie zapominajmy także o miseczkach na karmę i wodę, pamiętajmy również, aby kupić karmę.

Artykuły dla kotów, które warto kupić

Na pewno nie można zapomnieć o drapaku dla kota. Drapak może ochronić nasze meble i dywany przed zniszczeniem przez kocie pazurki. Czynnością, której większość kotów oddaje się z największą przyjemnością jest bowiem ostrzenie pazurków. Drapaki mogą być bardzo proste, ale są także modele zbudowane z kilku poziomów i mające dodatkowe gadżety. Zajmują one sporo miejsca, nie są też tanie, ale mogą zapewnić kotu sporo rozrywki. W wyprawce dla kota może znaleźć się także legowisko. Pamiętajmy jednak, że koty to indywidualiści, może się więc okazać, że nasz nowy domownik będzie wolał spać w innym miejscu. Przydadzą się również akcesoria do pielęgnacji kota, w tym szczotka. Jeżeli kot będzie niewychodzący warto kupić także cążki do przycinania pazurków.

Dodaj komentarz