Nauka i medycyna

Nauka i medycyna

Projekt „Nauka ratuje życie” prócz tworzenia bezpiecznych i komfortowych sal podań leków oraz organizowania spotkań z zakresu popularyzowania medycyny w kontekście naukowych rozwiązań, nawiązuje też we współpracy z Centrum Nauki Kopernik do wykorzystania najnowszych narzędzi naukowych do interaktywnej edukacji.

Efektem tego współdziałania są między innymi interaktywne warsztaty naukowe

Mają one za zadanie popularyzowanie wiedzy na temat witamin. W bezpośredniej współpracy z laboratorium biologicznym Centrum Nauki Kopernik, pracuje się nad wykorzystaniem innowacyjnych technologii przenoszących materiały edukacyjne Centrum do rozszerzonej rzeczywistości. Wszystkie te zabiegi mają służyć mały pacjentom w szpitalach w całej Polsce, którzy będą miały możliwość korzystać z danych treści edukacyjnych i nie tylko zapoznać się z treścią edukacyjną stworzoną przez profesjonalistów, ale też w sposób komfortowy i ciekawy spędzić czas, podczas swojego przymusowego pobytu w szpitalu.

Stworzone edukacyjne treści będą udostępniane choćby w specjalnych pomieszczeniach zwanych salami podawania leków

To szczególne sale, w których przebywają dzieci, które zmuszone są do przyjmowania leków przez dłuższy czas. Niektóre choroby wymagają bowiem podawania leku przez godzinę lub nawet dłużej. Zazwyczaj w takich przypadkach, dziecko pozostawiane było w pustej sali, mogąc liczyć tylko na towarzystwo swojego opiekuna. Teraz nie tylko przebywać będzie w komfortowej przestrzeni, która będzie urządzona tak, żeby w, jak największym stopniu zredukować dotkliwość pobytu w szpitalu, ale też dostanie do ręki pełen pakiet narzędzi, które pozwolą zająć mu ten czas. Narzędzia te, to choćby edukacyjne filmy, gry, czy też książki, w których przybliżać się będzie wpływ nauki na współczesny stan medycyny. Specjalna broszura przybliży sylwetki polskich i zagranicznych naukowców, którzy mieli olbrzymi wpływ na dzisiejszy stan medycyny. Sala zostanie też obwieszona edukacyjnymi planszami, z których dziecko będzie mogło dowiedzieć się, jak działają witaminy, leki czy nowoczesne terapię.

Dodaj komentarz